Ярослав Грибальський та Валерій Сушкевич відкрили другий день Чемпіонату світу з шахів

4 Березня 2016 Друкувати цю новину

3 березня о 15:00 год. у Палаці Потоцьких розпочалася друга шахова партія у Чемпіонаті світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичу та претенденткою на шахову корону китаянкою Хоу Іфань. Перші ходи у цій партії зробили Валерій Сушкевич та Ярослав Грибальський. Право першого ходу припало на Валерія Сушкевича, який зробив хід білими шахами за китаянку Хоу Іфань.

Ярослав Грибальський та Валерій Сушкевич відкрили другий день Чемпіонату світу з шахів

 

«Велика честь випала нам із паном Ярославом зробити цю ідентифікацію початку другого дня. Для мене це дуже хвилююча подія. Ми хвилюємося за те, що Україна приймає такий визначний шаховий форум, ми хвилюємося за те, що наша українська шахістка бере участь у фінальному варіанті боротьби за шахову корону, ми хвилюємо за Львів, який приймає такий визначний турнір.

В мене є ще один варіант хвилювання незвичності того, що організатори турніру обрали мене особисто, пана Ярослава, двох людей, які багато років опікуються правами людей з інвалідністю. На мою думку, така висока честь для нас і для мене особисто, ідентифікує зрушення свідомості українських людей, українського суспільства.

Ця боротьба, боротьба двох чудових дівчат, які покажуть дуже красиву гру», – зазначив Валерій Сушкевич, Герой України, Голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, президент Національного паралімпійського комітету.

Ярослав Грибальський та Валерій Сушкевич відкрили другий день Чемпіонату світу з шахів

Як зазначив пан Валерій, не варто забувати і про людей з особливими потребами.

«Я бажаю усім побачити, як грає незрячий шахіст в шахи. Яке це надзвичайне досягнення для будь-якого гросмейстера усвідомити, що шахіст тотально незрячий грає у шахи і перемагає у цій важкій і дуже цікавій, незвичній грі», – розповів Валерій Сушкевич.

«Я хочу побажати усім нам перемоги, хочу побажати нам чудової організації цього фінального матчу за шахову корону. Я дуже чекаю, щоб Львів народив шахову королеву світу.

Відбулася подія, яка значима не лише для нас, вона значима для багатьох людей України, для українського суспільства.

Я коли сидів поруч із китаянкою, навпроти мене сиділа українка, знаючи психологічність цього виду спорту, я дивився обом у вічі, мені хотілося відчути їхню енергетику на початку боротьби цього дня. У них були, абсолютно, різні погляди. Вони абсолютно по-різному дивилися один на одного», – додав Валерій Сушкевич.

Ярослав Грибальський та Валерій Сушкевич відкрили другий день Чемпіонату світу з шахів

ГАР

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.