НАІУ приєдналась до Глобального саміту з питань інвалідності 2022 року

НАІУ приєдналась до Глобального саміту з питань інвалідності 2022 року
17 Лютого 2022
Друкувати цю новину

На запрошення Міжнародного альянсу осіб з інвалідністю (IDA), урядів Норвегії та Гани представники Національної Асамблеї людей з інвлідністю України беруть участь у дводенному Глобальному саміті з питань інвалідності, який зараз проходить в Осло (Норвергія) та в онлайновому форматі.

Метою саміту є досягнення довготривалих змін для людей з інвалідністю. Для досягнення успіху життєво важливо, щоб уряди, міжнародні організації, громадянське суспільство та приватний сектор взяли на себе зобов’язання посилити свої зусилля, спрямовані на сприяння інклюзивності та розвитку на основі прав.

Перший  Глобальний саміт з питань інвалідності (GDS18) , який відбувся у 2018 році в Лондоні, привів до безпрецедентного рівня зосередженості та прихильності до розвитку з урахуванням інвалідності. 171 національний уряд,  донори, фонди, приватний сектор та організації громадянського суспільства взяли на себе 968 індивідуальних зобов’язань. Понад 300 урядів і організацій підписали  Хартію змін GDS18 , заохочуючи цілеспрямовану імплементацію Конвенції ООН про права людей з інвалідністю (CRPD).

Глобальний саміт з питань інвалідності 2022 року (GDS22) в Осло спирається на результати, досягнуті на першому саміті, щоб ще більше прискорити вкрай необхідний прогрес у реалізації прав людей з інвалідністю в усьому світі.

Організатори очікують, що саміт призведе до конкретних політичних зобов’язань, які призведуть до справжніх змін для людей з інвалідністю.

Люди з інвалідністю хочуть рівності через доступ і участь. Щоб досягти стійких змін на рівні країни, прагнемо до співпраці з державами, багатосторонніми організаціями та громадянським суспільством. Прагнемо дій і шукаємо голосу самих людей з інвалідністю.

За оцінками, кількість людей з інвлідністю становить близько 15% населення світу, близько одного мільярда людей, а 80% живуть у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Незважаючи на це, мільйони людей з інвалідністю все ще стикаються зі стигмою, дискримінацією та перешкодами для повноцінної участі в житті суспільства. Люди з інвалідністю також непропорційно постраждали від пандемії COVID-19.

У своєму вітальному відео на саміті прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре сказав: «Я радий бути співорганізатором Глобального саміту з питань інвалідності разом з президентом Гани та Міжнародним альянсом іосіб з інвалідністю. Оскільки залишилося менше восьми років до того, як світ досягне Цілей сталого розвитку, ми повинні забезпечити людям з інвалідністю можливість брати участь у соціальному та економічному розвитку нарівні з суспільством в цілому».

Президент Гани Нана Аддо Данква Акуфо-Аддо сказала: «Уряди мають взяти на себе зобов’язання будувати інклюзивне суспільство, в якому кожен громадянин має можливість максимально розвинути свій дарований Богом талант. Обставини народження не можуть і не повинні бути перешкодою для участі будь-якого громадянина в процесі національного розвитку та його вигоди».

Під час відкриття Саміту виступили  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутеррі та президент Міжнародного альянсу осіб з інвалідністю Янніс Вардакастаніс.

На саміті виступили представники більш ніж 15 урядів, які візьмуть на себе зобов’язання. Міжнародні організації, які  представлені, включають Всесвітню організацію охорони здоров’я, Організацію Об’єднаних Націй, ЮНІСЕФ, USAID, УВКБ ООН, Глобальне партнерство з питань освіти, Міжнародний комітет Червоного Хреста, Save the Children та Міжнародна організація праці.

Низка різноманітних напрямків обговорення буде обговорюватися в рамках двох загальних тем: «важливість залучення» та «побудова кращого та більш інклюзивного світу на тлі пандемії Covid-19». Теми Саміту є універсальними та відповідають Порядку денному на період до 2030 року, але Саміт буде зосереджено на країнах, які найбільш віддалені від досягнення Цілей сталого розвитку.

Більше інформації про Глобальний саміт осіб з інвалідністю можна знайти на веб-сайті Глобального саміту з питань інвалідності за посиланням  www.globaldisabilitysummit.org

  Категорія: