24 червня в онлайновому режимі відбулась спільна Конференція з організаціями осіб з інвалідністю Великої Британії.
Питання, які були винесення для обговорення:
Модераторами конференції були: Доктор Тео Блекмор, Організація з обстоювання інтересів людей з інвалідністю і надання послуг “disAbility Cornwall & Isles of Scilly” та Лариса Байда, ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України»
Участь в конференції взяли представники/ці 50 організацій людей з інвалідністю з Великобританії та організацій – членів НАІУ.
«У нас немає об’єктивної статистики скільки людей виїхало, скільки залишилось, скільки загинуло, адже її дуже важко вести в цих умовах. Ми не знаємо як допомогти незрячим, які залишились в містах, де постійні обстріли і вони дезорієнтовані, як зробити так, щоби до них допомога доходила постійно. Як допомогти людям, які залишились на окупованих територіях. У нас дуже багато проблем і викликів, з якими ми сьогодні живемо кожного дня в Україні», – наголосила Вікторія Назаренко, генеральний секретар НАІУ.
Лариса Байда у своєму виступі відмітила: “Посилення спроможності громадських організацій у воєнний час дуже важливе питання для наших організацій. Куди спрямовати свої зусилля? Як швидко переорієнтувати свою роботу? Як краще організувати допомогу людям з різними порушеннями? Як допомогти співробітникам/цям організації, які працюють з перших днів воєнної агресії рф?”
“Організації – члени НАІУ отримали великий досвід в питаннях евакуації, в тому числі людей з важкими формами інвалідності, літнього віку; створення центрів тимчасового перебування, консультацій та супроводу людей з різними порушення; організації роботи з дітьми та молоддю з інтелектуальними та психічними порушеннями; роботи з інституційними закладами; підтримки організацій людей з інвалідністю. Сьогодні ми чітко бачимо, що працює в «системі щодо надання допомоги особам з інвалідністю», а що потрібно змінити” – підсумувала Лариса Байда.
НАІУ висловлює подяку своїм британським та українським партнерам та впевнена, що обмін досвідом з європейськими колегами вплине на ситуацію щодо інвалідності в Україні.