НАІУ провела Конференцію з організаціями осіб з інвалідністю Великої Британії

НАІУ провела Конференцію з організаціями осіб з інвалідністю Великої Британії
28 Червня 2022
Друкувати цю новину

24 червня в онлайновому режимі відбулась спільна Конференція з організаціями осіб з інвалідністю Великої Британії.

Питання, які були винесення для обговорення:

  1. Діяльність громадських організацій людей з інвалідністю в Україні у військовий час.
  2. Представлення аналізу щодо діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю у Великій Британії.
  3. Covid та його наслідки  для персоналу, так і для клієнтів. Представлення результатів дослідження.

Модераторами конференції були: Доктор Тео Блекмор, Організація з обстоювання інтересів людей з інвалідністю і надання послуг “disAbility Cornwall & Isles of Scilly” та Лариса Байда, ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України»

Участь в конференції взяли представники/ці 50 організацій людей з інвалідністю з  Великобританії та організацій – членів НАІУ.

«У нас немає об’єктивної статистики скільки людей виїхало, скільки залишилось, скільки загинуло, адже її дуже важко вести в цих умовах.  Ми не знаємо як допомогти незрячим, які залишились в містах, де постійні обстріли і вони дезорієнтовані, як зробити так, щоби до них допомога доходила постійно. Як допомогти людям, які залишились на окупованих територіях. У нас дуже багато проблем і викликів, з якими ми сьогодні живемо кожного дня в Україні», – наголосила Вікторія Назаренко, генеральний секретар НАІУ.

Лариса Байда у своєму виступі відмітила: “Посилення спроможності громадських організацій у воєнний час дуже важливе питання для наших організацій. Куди спрямовати свої зусилля?  Як швидко переорієнтувати свою роботу?  Як краще організувати допомогу людям з різними порушеннями? Як допомогти співробітникам/цям організації, які працюють з перших днів воєнної агресії рф?”

“Організації – члени НАІУ отримали великий досвід в питаннях евакуації, в тому числі людей з важкими формами інвалідності, літнього віку;  створення центрів тимчасового перебування, консультацій та супроводу  людей з різними порушення;  організації роботи з дітьми та молоддю з інтелектуальними та психічними порушеннями;  роботи з інституційними закладами; підтримки організацій людей з інвалідністю.  Сьогодні ми чітко бачимо, що  працює в «системі щодо надання допомоги особам з інвалідністю», а що потрібно змінити” – підсумувала Лариса Байда.

НАІУ висловлює подяку своїм британським та українським партнерам та впевнена, що обмін досвідом з європейськими колегами вплине на ситуацію щодо інвалідності в Україні.

  Категорія: