Надання якісних соціальних послуг та створення доступного середовища – пріоритет розвитку Вінниччини

Надання якісних соціальних послуг та створення доступного середовища – пріоритет розвитку Вінниччини
18 Січня 2019
Друкувати цю новину

Надання якісних соціальних послуг та створення доступного середовища – пріоритет розвитку Вінниччини

На сьогодні забезпечення і надання якісних соціальних послуг, належних умов перебування в соціальних закладах обласного рівня з урахуванням доступності залишається пріоритетним напрямом розвитку регіону.

14 січня, під час щотижневої апаратної наради під керівництвом голови ОДА Валерія Коровія, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна поінформувала про ключові напрямки роботи, а також про стратегічні цілі структурного підрозділу, визначені «Картою пріоритетів».

За словами Наталі Заболотної, надання якісних соціальних послуг особам з інвалідністю та створення належних умов перебування в соціальних закладах обласного рівня має особливо важливе значення для подальшого створення доступного середовища, тож цьогоріч робота у цьому напрямку триватиме.

Загалом, було проведено комплекс ремонтних робіт та забезпечення обладнанням відповідних соціальних закладів. Зокрема, в Обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку проведено реконструкцію кімнат гігієни психоневрологічного відділення, створено локальну мережу відеоконтролю за діяльністю закладу та кнопки виклику. Також ремонтні роботи та облаштування необхідним устаткуванням проведено у таких соціальних закладах як: Брацлавський психоневрологічний будинок-інтернат, Жмеринський психоневрологічний будинок-інтернат, Козятинський обласний центр матері та дитини, Плисківський психоневрологічний будинок-інтернат, Стрижавський дитячий будинок-інтернат, Тиврівський будинок-інтернат геріатричного профілю, Яришівський психоневрологічний будинок-інтернат.

Структурний підрозділ ОДА також працює над забезпеченням доступності до соціальних послуг. За словами Наталі Заболотної, новацією у Вінницькій області є розміщення системи звукової навігації на соціально значимих будівлях, які допомагають незрячим людям краще орієнтуватися в просторі. Цю ідею Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА було підтримано і презентовано восени минулого року, тож наразі звукові маячки вже влаштовані на адмінбудівлі «Книжка», молодіжному центрі «Квадрат» та прозорих офісах міста Вінниці.

Крім цього, в рамках виконання цього завдання, на Вінниччині було вперше запроваджено практику залучення коштів міжнародного фонду (фонду Турецької агенції зі співробітництва та координації («ТІКА») для облаштування приміщення органу виконавчої влади за сучасними вимогами надання доступних соціальних послуг населенню. Так, на першому поверсі адміністративної будівлі працівників Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА розміщено за принципом «прозорого офісу». Також приміщення облаштували за всіма нормами доступності, а інформаційні таблички біля кабінетів продубльовані шрифтом Брайля.

Між іншим, на сьогодні проводиться чимало заходів у напрямку підвищення рівня ефективності системи соціального забезпечення, обслуговування та надання соціальних послуг населенню, що також передбачено Планом перспективного розвитку Вінницької області на 2019-2021 роки, і є одним з пріоритетів удосконалення діяльності служб соціального захисту населення Вінниччини.

За словами Наталі Заболотної, в області вперше реалізовується апробація пілотного проєкту Державного стандарту соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Невдовзі такий державний стандарт буде запроваджено на території інших регіонів.

Значна увага в області також приділена заходам, спрямованим на сприяння активному довголіттю жителів регіону. Так, у рамках проєкту «Активне довголіття», вперше за останні роки для людей похилого віку та людей з інвалідністю організовано заходи, що сприяють покращенню настрою та підвищенню емоційного фону осіб у соціальних закладах, а також допомагають подолати психологічну межу старості тощо.

Презентуючи «Карту пріоритетів» структурного підрозділу ОДА, Наталя Заболотна поінформувала про особливості впровадження нового механізму забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації. За її словами, у 2018 р. на Вінниччині видано понад 17 тисяч одиниць виробів людям з інвалідністю на суму майже 64 млн. грн.

Також директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА поінформувала присутніх про надання в області таких послуг як: консультування дітей з інвалідністю та недієздатних людей, а також опікунів, недієздатних осіб з інвалідністю;  соціальний супровід ВІЛ-позитивних дітей та дітей віком до 18 місяців, народжених з ВІЛ-позитивними батьками, з невстановленим ВІЛ-статусом тощо.

Крім цього, на сьогодні проведено низку заходів щодо впровадження стандартів соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах та функціонування сфери соціального захисту населення. Також значна увага приділяється підвищенню рівня базових та фахових компетентностей працівників соціальної сфери, підвищенню їх кваліфікації, що безпосередньо впливає на забезпечення населення якісними соціальними послугами.

За словами Наталі Заболотної, цьогоріч також буде втілено спільні напрацювання, передбачені Угодою про співробітництво між Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА та Департаментом соціальної допомоги та захисту дітей Ясського повіту Румунії. Співпраця у цьому напрямку відкриє нові можливості для обміну спеціалізованими експертами, інформацією та передачею передового досвіду у сфері соціальних послуг, реалізацією соціальних проєктів в партнерстві, проведенню зустрічей та тренінгів для обох сторін.

Вінницька ОДА

  Категорія: