На залізницях України працює більше дев’яти тисяч людей з інвалідністю

13 Грудня 2013
Друкувати цю новину

Укрзалізниця — одне з небагатьох підприємств, яке системно працює над створенням належних умов для працевлаштування людей з інвалідністю. Залізниця надає їм робочі місця та вживає заходів щодо доступності користування залізничним транспортом. Сьогодні на залізницях України працює більше дев’яти тисяч людей з інвалідністю. З початку 2013 р. підприємства залізниць працевлаштували 219 осіб з інвалідністю.

Зокрема, на Донецькій залізниці працевлаштовано 15 чоловік, на Львівській — 31 чоловік, Одеській — 133 людини, на Придніпровській — 33, Південній — 4, Південно-Західній — 3 особи.

Наразі на залізницях працює більше дев’яти тисяч людей з інвалідністю: 2116 осіб — на Донецькій, 1466 — на Львівській, 763 — на Одеській, 86 — на Придніпровській, 10 — на Південній — та 35 — на Південно-Західній залізниці. В залежності від вад, за умови яких отримано інвалідність, люди працюють квитковими касирами, прибиральниками виробничих приміщень, комірниками, операторами станційно-технологічних центрів тощо.

Залізниці постійно запрошують людей з інвалідністю до себе на роботу. Вся необхідна інформація про вакантні посади у структурних підрозділах та вимоги до працевлаштування регулярно надається центрам зайнятості, розміщується у відомчій та місцевій пресі та транслюється в електропоїздах.

Люди з обмеженої фізичними можливостями знаходять себе на залізниці і досягають успіхів у своїй роботі. Так завідуючий квитковим бюро Київської дирекції залізничних перевезень, інвалід І групи Василь Пламадяла, який у 2013 р. отримав нагороду «Найкращий працівник Південно-Західної залізниці»: «Я живу повноцінним життям завдяки своїй роботі та сім’ї. Мені неважко працювати, адже робота приносить мені задоволення: люблю спілкуватися з людьми. Вдячний залізниці, яка дала мені змогу реалізувати свій потенціал, даруючи свій оптимізм іншим».

Офіційний веб-сайт Укрзалізниці

  Категорія: