Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко провела цикл з трьох тренінгів «Протидії домашньому насильству під час пандемії COVID-19».
Це другий тренінг у циклі занять, що проводяться за підтримки Фонду «Абіліс» громадською організацією «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «МІСТ» (член НАІУ) , в межах проєкту «Організація онлайн тренінгів з протидії насильству в сім’ї під час пандемії COVID-19 для жінок з порушенням слуху в п’яти областях України». Учасниками заняття стали жінки і чоловіки з Львівської області, які мають порушення слуху.
Учасники ознайомились з формами та індикаторами домашнього насильства, розібрали фактори виникнення домашнього насильства та його вплив на дітей, що проявляються відтерміновано в часі та їхній вплив на життя жертв домашнього насильства. Під час навчання обговорили конкретні кейси та життєві ситуації.
Розглянули механізми протидії та відновлення захисту прав людини і громадянина в сфері запобігання домашньому насильству. Окрему увагу приділили діяльності інституції Уповноваженого та роботі «гарячої лінії» з протидії домашнього насильства, діяльності регіональних представництв. Участь в обговоренні психологічної складової реагування на факти домашнього насильства та методам подолання стресу під час пандемії COVID-19 взяв монітор НПМ, керівник відокремленого підрозділу ГО «Україна без тортур» в Херсонській області, психолог Валерій Грець.
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини