У ньому опікуються 45 людьми з інвалідністю. Щодня з 10 ранку до 5 години вечора тут проводять різноманітні майстер-класи, спортивні заняття та надають психологічну підтримку особливим людям.
Наталія Кулик, керівник соціального центру «Регіна» розповіла: “Ми створюємо умови, щоб знайти і відкрити цей талант, бо як каже Господь: «Якщо людина десь в чомусь обмежена, власне, людина з інвалідністю, то обов’язково там прихований той талант, тільки треба створити умови, дати можливість розкритися“.
І учасники центру задоволені. Завдяки вихователям тут кожен знайшов своє хобі: один грає футбол, другий робить масаж, інші виготовляють різноманітні свічки та блістери.
Відвідувачка соціального центру «Регіна» Василина додала: “Я вишила образ Марії «Непорочне зачаття», потім я вже пішла на «Ісус стукає в двері“.
Творчість тут не зупинялася і в умовах карантину. Під час пандемії учасники центру з допомогою волонтерів шили захисні маски та віддавали їх у церкву, де всі охочі могли взяти їх безкоштовно.
Та окрім мистецтва тут дбають і про екологію. Самостійно почали виготовляти еко-пакети, щоб закликати людей відмовитися від поліетилену. Декілька магазинів у області підтримали цю ініціативу і використовують ці пакуночки.
“Ми вже два роки робимо пакетики. Вже дуже давно робимо. Потім всередину і такі пакетики виходять. Ми кутики робимо, потім всередину загинаємо і такі пакетики виходять“, – сказала учасниця закладу, Софія.
Щодня з людьми з особливими потребами працює психолог. Найважче, зазначають, для таких людей – соціалізація. Саме спілкування тут допомагає їм відчувати себе важливими.
Психолог у соціальному центрі Ірина Мацик зазначила: “Люди з інвалідністю дуже часто не відчувають себе потрібними, тому вони сидять вдома, тому вони і закриті. Тому що вони такі: «Я не потрібний, чому я буду ходити?» Я так дуже часто думала, але, на щастя, зустрілися такі люди, які доказали, що ти потрібний, ти можеш будь-що“.
Не лише з психологічними проблемами зіштовхуються такі люди. Багато труднощів приносить і відсутність належних умов, аби вільно пересуватися у громадських містях.
“Ліфти не пристосовані для візочків. Тому що, якщо людина більша – візочок ширший, це просто нереально. Перші сходинки, піднятися у під’їзд, з’їхати, в магазин. Навіть мамі зайти в магазин купити – це дорога, дотягнути цей візочок догори. Це нереально. Автобуси. Перепрошую, ви десь бачили автобус, що піднімає дитину з візочком?“, – пояснила «Регіна» голова Наталія Крупильницька, а також матір дитини з інвалідністю.
Логотипом благодійної організації є ангел з одним крилом, що символізує людей з інвалідністю. Літати ж вони зможуть, якщо у них з’явиться друге крило, яке тут їм старанно намагаються надати, пояснюють керівники соціального центру.
Джерело https://pravdatutlviv.com/na-lvivshchyni-u-sotsialnomu-tsentri-stvoryly-tvorchyj-oseredok-dlia-liudej-z-invalidnistiu/