На Донеччині оголосили переможців першого Всеукраїнського конкурсу “Мужність без обмежень”

На Донеччині оголосили переможців першого Всеукраїнського конкурсу “Мужність без обмежень”
14 Червня 2018
Друкувати цю новину

Конкурс пройшов в Краматорську під патронатом народного депутата України Максима Єфімова та за підтримки Донецької обласної держадміністрації. Організаторами його виступили: Управління у справах сім’ї та молоді  Дон ОДА, ДРУ «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Донбас» та Донецька обласна організація осіб з інвалідністю.

У заході взяли участь 14 чоловіків у віці від 18 до 40 років, що пересуваються на інвалідних колясках, з різних регіонів України. Вони продемонстрували майстерність в змаганнях з альпінізму, перегонах на колясках, дартсі, бочче (метання куль на точність), стрільбі і розбиранні-складанні вогнепальної зброї.

Змагання проходили протягом чотирьох днів, а фінальним акордом став гала-концерт, що відбувся в «Авангард-Холі» Саду Бернацького. Конкурсантів привітали представники Донецької ОДА, помічник народного депутата Максима Єфимова та заступник міського голови Юрій Люлька. З вітальним словом також звернулася до учасників і гостей заходу засновник і головний організатор конкурсу – директор ДРУ ЦКРОІ «Донбас» Світлана Фоміна, яку під час цього форуму було нагороджено грамотою та нагрудним знаком Верховної Ради України. Вітальну адресу, нагрудний знак і поздоровлення їй передала Оксана Чернікова, помічник-консультант народного депутата України Максима Єфімова.

– Дуже приємно, що Максим Вікторович високо оцінив мою активну життєву позицію і виступив ініціатором присвоєння мені такої високої нагороди, – зазначила Світлана Фоміна.

За підсумками змагань та висновками журі,  перше місце в конкурсі зайняв мешканець Донецької області Микола Рубан, друге – Сергій Орлов з Луганської області і третє – Віктор Богинський з Херсонської.

– Я розібрав пістолет за п’ять секунд, а зібрав – за сім, – похвалився під час інтерв’ю газеті «Факти» переможець конкурсу – 31-річний Микола Рубан. – Розбирання пістолета за сім секунд і складання за дев’ять вважається добрим результатом і для здорової людини.

Микола – родом з селища Мілове Луганської області. У Краматорськ він приїхав в 2010 році, вже після того, як травма, отримана в ДТП, прикувала його до інвалідної коляски. Закінчив інститут, але роботи по отриманій спеціальності не знайшов.

– Тоді я вирішив освоїти ще декілька більше затребуваних професій в Центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю “Донбас”, куди мене направила Надія Степанівна Поламарчук, що очолює Донецьку обласну організацію ВО “Союз людей з інвалідністю України”, – розповів Микола. – Через деякий час став майстром манікюру і педикюру. Свою долю знайшов, можна сказати, на роботі. Ми з дружиною Ритою працюємо в приміщенні обласного товариства осіб з інвалідністю. Рита – соціальний перукар.

У жовтні минулого року Микола і Рита зіграли весілля. Подружжя сподівається в найближчому майбутньому стати батьками.

Потрапити на манікюр до Миколи можна тільки по запису, він вже напрацював свою клієнтську базу і обзавівся власним інструментарієм. Два роки тому пройшов тренінг з відкриття власної справи в рамках міжнародного проєкту ТЕАМ, організований Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, написав бізнес-план і отримав від іноземних донорів грант на закупівлю устаткування.

– Краматорськ став для мене рідним, – ділиться Микола. – Це більш-менш комфортне місце для проживання людей з інвалідністю. Тут я набув професії, робоче місце і навіть хобі – танці на колясках.

Те, що в Краматорську дбають про безбарꞌєрність для маломобільних громадян, підтвердили й інші учасники змагань. Так, майстер спорту України з плавання Сергій Орлов –мешканець Лисичанська Луганської області, що завоював на конкурсі друге місце, признався, що в його рідному місті  «візочникам” доступні не більше десяти відсотків об’єктів, при тому пандуси з нормативним градусом нахилу з’явилися  в місті лише в останні два роки.

Фахівець ІТ- компанії Віктор Богинський  з Херсонської області, який посів  третє місце, сказав, що вперше бачить українське місто, таке доступне для переміщення людей з інвалідністю, і подякував за гостинність і турботу жителям Краматорська.

Всі учасники конкурсу одержали звання  та пам’ятні знаки з  14 номінацій, а  також чимало подарунків від численних спонсорів і партнерів, без яких, до речі, конкурс не виявився б таким барвистим і яскравим, за що організатори висловлюють їм глибоку вдячність, а саме:

Народному депутату України Максиму Єфімову;

Заступнику голови Донецької обласної державної адміністрації Віктору Ремському;

Директору Департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької ОДА Володимиру Мицику;

Начальнику управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Лілії Золкіній;

Командиру 81 окремої аеромобільної бригади полковнику Євгену Мойсюку;

Віце-президенту обласної федерації альпінізму і скелелазіння Роману Стрельникову;

Хореографу танцювального колективу «Серпантин» Григорію Скаженніку;

Хореографу танцювального колективу «Елеонорушки» Альоні Мережко;

Керівнику ансамблю «Верес» Катерині Коробці;

Переможниці конкурсу краси «Краса без обмежень – 2016», голові фонду «Нескорені» Оксані Кононець;

Директору КВПУ № 14 Михайлу Куприкову та керівнику хореографічного ансамблю «Грація» Вірі Гуменній;

Центру позашкільної роботи Краматорська та завідувачу хореографічного відділення зразкового ансамблю «Вітерець» Олені Харченко;

Центру краси «PRADA» та її   директору Лідії Забор;

ДРЦ «Інваспорт» та його  провідному фахівцеві Івану Головенко;

Групі «Мото -Краматорск» та Олександру Омельченко за допомогу у організації фотосесії для учасників конкурсу;

Фотографу Оксані Серденюк за професійну фотосесію;

Національній Асамблеї людей з інвалідністю України на чолі з Валерієм Сушкевичем;

Компанії «Спортмастер-Україна»;

Директору» Віталію Загудаєву та первинній  профспілковій організації ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування»;

Генеральному директору АТП 11410 Сергію Дубовому;

Керівнику Світлані Яківчик та колективу Краматорської філії  АТ «Ощадбанк»;

Директору Краматорського комбінату дитячого харчування  Аллі Кущ;

Члену Асоціації жінок «Пані» Ганні Алад’євій;

Директору ПП «Астон» Ніні Гончаренко;

Керівнику «Студії хутра» Тетяні Гусевій;

Керівнику «Стиль-Груп» Ігорю Максименко;

Магазину «Гранд»;

Директору «ТПФ КАБА» Аллі Кейс;

Начальнику Краматорського відділу поліції Василю Поштаку;

Очільнику Краматорської міської прокуратури Костянтину Хорсу;

Кафе «Комікс» та директору Марині Андрієвій;

Директору підприємства «Донбас – Екскавація» Сергію Красовському;

Директору Інституту підвищення кваліфікації Ларисі Останковій;

Національній платформі «Жінки за мир»;

Директору Станції юних техніків Надії Любим;

Студії «Комплімент», Олені Коробці, Вікторії Ярічевській.

 

Сподіваємось, «Мужність без обмежень 2018» стане щорічним і традиційним для всієї України!

                                                                                                                               Прес-служба ГО ДОО ВО СОІУ.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України вітає переможців Першого Всеукраїнського конкурсу серед чоловіків «Мужність без обмежень». Хлопці, так тримати! Пишаємось Вами!

  Категорія: