Всеукраїнська нарада “Виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у сучасних умовах”

16 Жовтня 2015 Друкувати цю новину

8-10 жовтня 2015 року в Києві напередодні Всесвітнього дня психічного здоров’я ВГО "Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю" провела Всеукраїнську нараду "Виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у сучасних умовах".

Ратифікована Україною Конвенція (далі – КПІ) зобов’язує державу визнавати усіх осіб з інвалідністю рівними перед законом і суб’єктами права – включно й тих, котрі не розуміють значення своїх дій і не можуть керувати ними. Комітет ООН з прав осіб з інвалідністю негативно оцінив порушення Україною прав осіб з інвалідністю внаслідок психіатричних діагнозів за такими статтями КПІ: стаття 5 (рівність і недискримінація), 12 (рівність перед законом), 13 (доступ до правосуддя), 14 (позбавлення волі на підставі інвалідності), 17 (захист особистої цілісності), 19 (самостійний спосіб життя й залучення до місцевої спільноти, вибір місця проживання), 23 (право на сім’ю), 24 (право на освіту), 27 (право на роботу), 28 (право на соціальний захист, доступ до послуг), 29 (право голосу).

Отож, під час наради підготовлено звернення до Президента та Уряду щодо виконання рекомендацій Україні від Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю (2015), розроблено стратегічних план діяльності Коаліції на наступні 5 років, а також план комплексної адвокації статті 19 вище зазначеної Конвенції, адже 34 тисячі людей з психіатричними діагнозами знаходяться в місцях несвободи – інтернатах. Окрім того, НДО обговорили кроки щодо подальшої спільної діяльності в умовах сучасної кризи.

Захід проводився в рамках проєктів та програм ВГО «Коаліція», а саме: 1. «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, 2. «Фінансова підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю» за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Серед учасників: Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю – Сушкевич В.М., з яким обговорено план взаємодії задля покращення становища людей з ІН в Україні, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики, Представництва Європейського Союзу в Україні, місцевих органів виконавчої влади, комунальних закладів та недержавних організацій для людей з інтелектуальними порушеннями, вищих навчальних і дослідницьких закладів. Усього в нараді взяли участь 181 особа.

Майорова Надія
Всеукраїнська громадська організація
"Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб
із інтелектуальною недостатністю"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.