На Дніпропетровщині майже 1,6 тис особливих дітей відвідують звичайні школи та дитсадки

На Дніпропетровщині майже 1,6 тис особливих дітей відвідують звичайні школи та дитсадки
31 Жовтня 2019
Друкувати цю новину

На Дніпропетровщині майже 1,6 тис особливих дітей відвідують звичайні школи та дитсадки

Дніпропетровщина утримує лідерські позиції у запровадженні інклюзивної освіти. Нині в області вже 343 школи, в яких разом із однолітками навчаються майже 1,4 тис хлопчиків і дівчат з особливими освітніми потребами. Ще близько 200 таких дітей відвідують звичайні дитсадки. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА. 

«Інклюзія відкрила нові можливості для соціалізації особливої малечі. Раніше такі діти могли відвідувати лише спеціалізовані заклади. Натомість тепер для них створюють комфортне освітнє середовище у звичайних школах та дитсадках. Вони можуть спілкуватися з однолітками та набувати навичок, які стануть у нагоді в майбутньому», – зазначили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

Нині в області – майже тисяча інклюзивних класів та 122 дитсадкові групи. Найбільша кількість таких освітніх осередків – у Дніпрі та Кам’янському.

«Маємо позитивну динаміку. За рік кількість інклюзивних класів у школах зросла на 60%, груп у дитсадках – у 4 рази», – сказали в департаменті.

У навчальних закладах особливій малечі допомагають адаптуватися асистенти вчителів та вихователів. Для таких дітей створюють куточки комфортного освітнього середовища – ресурсні кімнати та медіатеки.

Там особливі учні можуть відпочити, пограти, почитати книжку. З ними займаються психолог та педагог. Проводять фізкульт-хвилинки, навчають побутовим навичкам. Приміром, розігріти їжу в мікрохвильовці, зробити бутерброд або заварити чай.

Загалом на Дніпропетровщині – 125 ресурсних кімнат та медіатек. Перші такі осередки з’явилися у Петриківській опорній школі. Наразі їх облаштовують в усіх закладах під час реконструкції.

  Категорія: