Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission

Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission
17 Серпня 2022
Друкувати цю новину

Ескалація збройного конфлікту в Україні внаслідок збройного нападу Російської Федерації в лютому мала непропорційний вплив на людей з інвалідністю, особливо на дітей з інвалідністю, які перебувають у закладах.

Розуміючи виклики, з якими зараз стикається Україна, експерти ООН з прав людини* виділили три групи проблем стосовно дітей з інвалідністю, які перебувають у закладах:
🔹 Тисячі дітей з інвалідністю, за повідомленнями, були відправлені назад до їхніх родин і громад, де вони народилися, не оцінивши, чи це безпечно та чи відповідає це інтересам дитини.
🔹 Є повідомлення про переміщення дітей з одного закладу до іншого в межах країни без інформування їхніх сімей. Це призводить до втрати родинних зв’язків і подальшого негативного впливу на здоров’я та добробут цих дітей.
🔹 Україна, схоже, вимагає від третіх країн приймати дітей з інвалідністю за умови, що вони будуть розміщені в закладах, навіть якщо ці країни успішно відійшли від інституціоналізації для своїх громадян.
Оскільки люди з інтелектуальними та психосоціальними формами інвалідності є групою, яка найбільше перебуває в закладах в Україні, на початку лютого цього року наша Місія також випустила інформаційну записку з акцентом на дві основні проблеми, що впливають на права цих осіб — інституціалізація та позбавлення дієздатності. Конкретні рекомендації в інформаційній записці можуть сприяти покращенню ситуації, коли розпочнеться робота з відновлення https://bit.ly/3pIujhb.
Ескалація конфлікту також призвела до пошкодження деяких закладів тривалого догляду в Харківській, Миколаївській та Сумській областях, за повідомленнями, внаслідок обстрілів з боку Збройних сил Російської Федерації, а також погіршення гуманітарної ситуації в закладах тривалого догляду, розташованих на території, яка контролюється Збройними силами Росії або пов’язаними з ними озброєними формуваннями.
Ми підтримуємо занепокоєння експертів і віримо, що ті, хто буде займатися фінансуванням реконструкції та майбутньої роботи з розвитку в Україні, не інвестуватимуть в заклади, а натомість допомагатимуть Україні створювати послуги підтримки в громадах. Це дозволить людям з інвалідністю жити гідно, а дітям з інвалідністю процвітати в їхніх сім’ях та в дитячих будинках сімейного типу. Зі свого боку ми готові надати поради, солідарність і підтримку Україні в цьому питанні.

*Незалежні експерти ООН призначаються ООН з мандатом працювати на добровільній основі над певною темою (наприклад, права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю тощо) або в географічному регіоні.

  Категорія: