Міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання ПМПК та роль ГОІ в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства»

Міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання ПМПК та роль ГОІ в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства»
14 Вересня 2015
Друкувати цю новину

У м. Луцьк 10-12 вересня 2015 року відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання ПМПК та роль ГОІ в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства». Організаторами виступили ВГО «Національна Асамблея інвалідів України», Волинський обласний фонд «Зір», обласна організація УТОС та обласний центр реабілітації інвалідів зору.

Участь у роботі семінару взяли представники Міністерства освіти і науки, керівники державних структур, науковці вищих навчальних закладів, що готують педагогічні кадри для спеціальної й інклюзивної освіти, працівники соціальних служб, очільники громадських організацій інвалідів, провідні реабілітологи й тифлопедагоги України.

Мета семінару було обговорення актуальних питань оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадського суспільства, висвітлення прикладних аспектів роботи з дітьми різних нозологій та проведення тренінгів, визначення перспектив співпраці між ПМПК, державними установами та громадськими організаціями інвалідів.

Під час заходу відбувалась  робота у секціях:

  • секція 1. Застосування інформаційних технологій для організації інклюзивного навчання незрячих дітей: практичний тифлотренінг;
  • секція 2. Круглий стіл «Проблеми, завдання та перспективи впровадження  інклюзивної освіти дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах І‑ІІІ ступенів»;
  • секція 3. Круглий стіл «Перспективи та завдання взаємодії ГОІ та ПМПК щодо впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими потребами».

В рамках семінару учасники ознайомляться з досвідом впровадження інклюзивної освіти в рамках експериментальної діяльності всеукраїнського рівня на базі Володимир-Волинської спеціалізованої ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступеня «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

Також програмою заходу було передбачено екскурсії визначними місцями Волині. Учасники відвідали музей-садибу Лесі Українки у с. Колодяжному та пройшлись вулицями Старого міста Луцька.

  Категорія: