Міжнародний досвід застосування правозахисних підходів під час проведення соціологічних досліджень за участю людей з інвалідністю

Міжнародний досвід застосування правозахисних підходів під час проведення соціологічних досліджень за участю людей з інвалідністю
30 Липня 2021
Друкувати цю новину

В рамках проєкту «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні» Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України спільно з партнерами проєкту проведено дві сесії онлайн-семінару «Міжнародний досвід застосування правозахисних підходів під час проведення соціологічних досліджень за участю людей з інвалідністю».  У заходах взяли участь понад 40 представниць і представників організацій членів та партнерів НАІУ.

Під час семінарів тренерка Доктор Джо Феррі (Університет Глазго) ознайомила учасниць і учасників із питаннями застосування концепції прав людини, зокрема у дослідженнях та прав людини у Шотландії: на законодавчому рівні та впровадженні.

Сесії були інформативно насиченими. Досліджено поняття гідності і поваги та як вони закріплені в міжнародному і національному законодавстві. Представлено огляд прав людини й окреслено мету, на досягнення якої вони спрямовані, обмірковано показники та обговорено обмеження традиційного підходу до накопичення даних, який не дає змоги зрозуміти всі нюанси перешкод на шляху до реалізації прав.

Під час другої сесії Джо Феррі  коротко познайомила із історією законодавчого руху прав людей з інвалідністю у Шотландії; розглянула законодавчі положення із приділенням особливої уваги питанням освіти, медицини та соціального захисту; окреслила основні аспекти Національної методології оцінки результатів і наявних даних, Шотландського Національного план дій.

Окрему увагу було приділено Національній методології Шотландії з  оцінки результатів.

Її метою є спрямувати зусилля на розбудову більш успішної країни, яка створює умови для процвітання всіх своїх жителів шляхом підвищення рівня благополуччя і сталого та інклюзивного економічного зростання.

Джо Феррі повідомила учасницям і учасникам заходу, що Британська жестова мова визнана мовою у Сполученому Королівстві у 2003 році, але не забезпечена юридичним захистом.

Шотландія – єдиний регіон Сполученого Королівства, де жестова мова отримала юридичне визнання. Закон (Шотландії) про британську жестову мову набув чинності в 2015 році і покладає зобов’язання на шотландських парламентарів просувати і сприяти просуванню використання і розуміння.

Наприкінці заходу спікерка відповіла на запитання учасниць і учасників семінару, які були надані під час першої сесії і не знайшли відображення у презентації другої сесії. Всі відповіді були грунтовними і інформативними, як і презентаційний матеріал під час заходу – це відмітили усі учасники заходу.  

Захід супроводжувався синхронним перекладом з англійської на українську, а також жестовою мовою перекладачами ГО Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «МІСТ».

Дякуємо усім за активну участь у даному семінарі, який проводився в рамках проєкту «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні (з особливою увагою до внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю)», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.

Чекаємо вас на наших наступних заходах!

Команда проєкту

  Категорія: