Мінсоцполітики ініціює передачу функцій визнання гуманітарною допомогою автомобілів для осіб з інвалідністю на місця

Мінсоцполітики ініціює передачу функцій визнання гуманітарною допомогою автомобілів для осіб з інвалідністю на місця
6 Квітня 2015
Друкувати цю новину

9015100159600_87269Міністерство соціальної політики ініціювало, і Кабінет Міністрів підтримав, затвердивши відповідний законопроєкт на своєму засіданні, внесення змін до Закону України „Про гуманітарну допомогу”. Їх мета, наголошують у Мінсоцполітики, – передати місцевим органам влади частину функцій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 3 тонн та легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю. Це забезпечить оперативність у прийнятті рішень про визнання вантажів гуманітарною допомогою з урахуванням потреб населення конкретних регіонів.

За інформацією Міністерства, нині на обліку із забезпечення автомобілями перебуває понад 70 тисяч осіб з інвалідністю. Законом України ,,Про гуманітарну допомогу” передбачена можливість забезпечення осіб з інвалідністю, які перебувають у встановленому порядку на обліку для отримання спецавтотранспорту, легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою. Нині зазначені автомобілі визнаються гуманітарною допомогою Мінсоцполітики на підставі документів, поданих місцевими державними адміністраціями, якими ведеться облік і контроль за використанням такої гуманітарної допомоги. Передача відповідних функцій безпосередньо на місця дозволить скоротити терміни розгляду документів, що, в свою чергу, прискорить отримання автомобілів людини з інвалідністюми.

Також місцевим органам виконавчої влади пропонується передати повноваження щодо контролю за отриманням, збереженням, складуванням, розподілом, цільовим використанням, обліком гуманітарної допомоги.

Крім того, проєктом акта передбачається: встановити обов’язковість першочергового та безкоштовного проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги; виключити норму встановлення обсягів отримання гуманітарної допомоги одним отримувачем з огляду на значні потреби внутрішньо переміщених осіб, які держава не в змозі задовольнити за рахунок бюджетних видатків; здійснити технічну заміну назви органу, який приймає рішення про визнання гуманітарною допомогою, з Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України на Мінсоцполітики.

Мінсоцполітики України

  Категорія: