Проєкт нових ДБН щодо доступності передбачає вимоги щодо обов’язкового облаштування доступного простору в торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів для всіх груп людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення.
«Супермаркети, магазини — це ті громадські місця, де кожен з нас буває щодня. Але багато з цих закладів не мають зручного підходу для людини на візку чи батьків з дитячою коляскою. Більшість з них є незручними для людей з інвалідністю та створюють додаткові перешкоди. Зазвичай продукти розміщені зависоко, не завжди є достатньо місця, щоб розвернутися, а інформація про товари та цінники погано читається. Так не має бути, тому у нових нормах ми прописуємо чіткі вимоги до проєктування цих закладів та наводимо конкретні приклади, як це має робитись», — про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Будівлі цих закладів обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.
Також пропонується, щоб полиці у торговельних залах та каси облаштовувались з урахуванням потреб людей з інвалідністю, які пересуваються на візках.
Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників повинна бути контрастною та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору.
Найближчим часом також будуть прийняті зміни у ДБН щодо проєктування підприємств торгівлі, якими також вводяться вимоги до обов’язкового створення безперешкодного доступу людей з інвалідністю, зокрема:
Норми розробляються Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з ПАТ «КиївЗНДІЕП».
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Мінрегіон України