Соціальна відповідальність у Львові — пріоритет. В місті тривають роботи з облаштування ще одного осередку для роботи з людьми з інвалідністю. Це спільний проєкт міської ради та Навчально-реабілітаційного центру «Джерело». Осередок діятиме на вул. Б. Хмельницького, 195. Проведення ремонтних робіт оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.
«Орієнтовно у травні буде відкритий ще один Центр опіки для неповносправних, для людей старше 18 років. Це ми робимо спільно з „Джерелом“ у другій частині цієї будівлі», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Відкриття осередку КРУЗТ ЛМЦР «Джерело» для осіб з інвалідністю віком від 18 років відбудеться вже незабаром, ймовірно у травні.
Як повідомили у міському управлінні соціального захисту, з метою розширення діяльності КРУЗТ ЛМЦР «Джерело», забезпечення доступності програм для осіб з інвалідністю віком від 18 років за місцем проживання відкриваються філії у районах м. Львова, зокрема схожі осередки функціонують у Шевченківському районі за адресою: вул. Кирилівська, 3а, а також за адресою: вул. Дністерська, 12. В планах також відкриття ще одного осередку за адресою: вул. Б. Хмельницького, 195.
Загальна проєктно-кошторисна вартість виконання робіт, відповідно до укладеного договору, становить 1,05 млн. грн.
Забезпечення надання реабілітаційних послуг будуть здійснювати фахівці КРУЗТ ЛМЦР «Джерело»: фахівець з соціальної роботи, практичний психолог, соціальний робітник.
Загальна кількість Клієнтів в осередку — 8 осіб.
Строк реабілітаційного процесу, розклад, форма, черговість і тривалість реабілітаційних заходів буде мати затверджений режим дня, розклад занять, річний план роботи та помісячне тематичне планування. Надання комплексу заходів з соціальної, психологічної реабілітації проводиться у форматі проведення індивідуальних, підгрупових та групових занять. Одним з напрямків діяльності філії буде виготовлення сувенірної продукції.
Послуги надаватимуться з 09:00 до 16:00 год.
Тривалість одного реабілітаційного заняття становить 1 год.
Денна тривалість занять — 4 заняття по 1 год. Перерва між заняттями 15 хв.
Переваги відкриття осередку:
В планах ще відкриття осередку у Залізничному районі за адресою: вул. Роксоляни, 23.
Довідка
Центр «Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, комплекс послуг якого включає консультації, денний догляд, раннє втручання, реабілітаційні програми, які забезпечуються висококваліфікованою міждисциплінарною командою фахівців у співпраці з батьками. Щоденно послуги отримують понад 200 дітей та молоді з особливими потребами. У 2019 році з міського бюджету виділено 18,5 млн грн. на діяльність Центру, загальний бюджет складає 25,6 млн грн. Інші кошти планують залучити у вигляді благодійної допомоги з України та з-за кордону.
У 2018 році місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Кирилівській, 3а новий осередок для осіб з інвалідністю, від 18 років. Ведеться робота зі створення таких осередків для молоді з особливими потребами, віком 18−45 років, зокрема на вул. Роксоляни, 23 та Б. Хмельницького 195.
Сьогодні у «Джерелі»:
Протягом більше, ніж 25 років у «Джерелі» отримало послуги близько 7 000 дітей та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.
Львівська міська рада