Ментальне здоров’я та психосоціальна підтримка в екстрених ситуаціях

Ментальне здоров’я та психосоціальна підтримка в екстрених ситуаціях
30 Січня 2024
Друкувати цю новину

Сьогодні Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Японським форумом людей з інвалідністю провели вебінар, який провів запрошений лектор з Університету Токіо, професор Такаші Ісутзу. Головною темою вебінару була важливість психосоціального стану та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайного стану.

На початку лекції професор Ісутзу показав статистику цивільних жертв під час війни та довів, що більшість із них – самогубці: «На жаль, ще років десять тому ВООЗ вважали, що психічне здоров’я не є важливим показником, але це не так! Питання психічного здоров’я є надзвичайно важливими не тільки у воєнний, але й у мирний стан, адже щороку від самогубства помирає приблизно 700 тисяч людей, це 1 людина кожні 40 секунд» – зазначив професор.

Також за словами Ісутзу приблизно 1 млрд людей на Землі страждає від ментальних розладів: психоз, депресія, шизофренія тощо. Професор Такаші нагадав, що найгіршою перешкодою у таких ситуаціях немає чіткої системи профілактики, адже якщо від хвороб, на кшталт малярії існують вакцини, то від депресії та самогубства системи профілактики немає, через що дуже важко змінити показники на краще. Тому базові послуги, безпека та допомога кваліфікованих спеціалістів є своєрідним фундаментом для психічної безпеки населення.

Професор вказав 4 базові кроки для надання першої психологічної допомоги:

  • Підготовка, вивчення кризи та проблеми, з якою зіштовхнулося населення
  • З’ясувати, наскільки там безпечно, аби туди поїхати
  • Поговорити з людьми і дізнатися про їхні проблеми
  • Надати людині допомогу, визначити її потреби/підсилити своєю підтримкою, надати направлення до фахівців.

Закінчуючи свою доповідь, професор зауважив, що ми усі робимо усе можливе, аби надати допомогу, проте у кризових ситуаціях є дуже багато бар’єрів, тому завжди потрібно не забувати про права та проблеми людей із психосоціальною інвалідністю шляхом планування допомоги та інтегрувати їх назад до соціального життя.

Хочемо подякувати нашим японським колегам за співпрацю та кожному гостю, хто знайшов час аби доєднатися. Відстежуйте наші новини на сайті, аби не пропустити наступні активності НАІУ!

 

  Категорія: