Марина Лазебна: Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю — шлях до їх успішної інтеграції у суспільство

Марина Лазебна: Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю — шлях до їх успішної інтеграції у суспільство
21 Січня 2022
Друкувати цю новину

 

Сьогодні Міністр соціальної політики Марина Лазебна разом з заступницею голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Мариною Хондою відвідали Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю.

Центр є прогресивним кейсом у сфері соціальної реабілітації дітей. Філософія центру — дати можливість дитині будувати власне, самостійне життя у суспільстві зусиллями команди, родини, влади та громади. На базі центру родина, яка виховує дитину з інвалідністю або високим ризиком її набути, може отримати комплексні послуги, зокрема:

– соціальний супровід родини, яка виховує дитину з інвалідністю із застосуванням інструментів кейс-менеджменту;

– з фізичної реабілітації із застосуванням елементів лікувальної фізкультури, кінезіотерапії, бобат-терапії, динамічної пропріоцептивної корекції, фізіо- та механотерапії, роботизових та віртуальних технологій тощо;

– психолого-педагогічної реабілітації із застосуванням класичних та альтернативних методик, таких як сенсорна інтеграція та кімната віртуальної реальності;

– монтесорі-середовища та терапії;

– з ранньої профорінтації;

– з психологічного супроводу не тільки дитина, але й родини;

– потужна складова альтернативних методів комунікації, роботизованих систем відновлення ходи.

Це єдиний центр в Україні, який має підводну бігову доріжку, екзоскелет, антигравітаційну доріжку тощо.

На сьогодні в Україні понад 160 тисяч дітей з інвалідністю потребують допомоги, підтримки та захисту. Модель комплексної реабілітації дозволяє робити акценти не лише на фізичні особливості кожної дитини, а й надати психологічну допомогу, впроваджувати побутові навички, допомагати у соціалізації та навіть робити кроки у професійних вподобаннях.

Основна діяльність центрів, що здійснюють реабілітацію дітей з інвалідністю, спрямована на: подолання фізичних та психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвитку здібностей та створення передумов для інтеграції у суспільство. Саме тому мова йде не просто про реабілітацію, а про комплексний підхід.

Також Міністр соціальної політики зазначила, що 19 січня 2022 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів» №31, яка є вагомим кроком у напрямі безбар‘єрного доступу дітей з інвалідністю до комплексної реабілітації.

Відтак з прийняттям постанови засновники центрів реабілітації дітей з інвалідністю (місцеві органи влади) зможуть затверджувати власні порядки щодо надання послуг у комунальних реабілітаційних закладах, а родини матимуть змогу безпосередньо звертатися до державних реабілітаційних центрів без бюрократичних процедур, які існували раніше.

Цей крок дозволить наблизити організацію надання послуг із реабілітації до отримувачів, реабілітаційним центрам надавати свої послуги більш ефективно, а дітям з інвалідністю та їх батькам пришвидшити процес отримання реабілітації та скоріше побачити прогрес у розвитку дітей.

Таким чином, в системі соціального захисту населення з’являються нові можливості, перспективи та результати.

 Джерело

  Категорія: