«Мандрівна планета»: 25 осіб з інвалідністю по зору «оглянуть» пам’ятки Черкащини

4 Травня 2017 Друкувати цю новину

«Мандрівна планета»: 25 осіб з інвалідністю по зору «оглянуть» пам’ятки ЧеркащиниВпродовж 8-12 травня ГО «Фонд реабілітації незрячих» організовує заміську автобусну мандрівку по історико-культурних пам’ятках Черкащини. Учасниками мандрівки стануть 25 осіб з інвалідністю по зору, серед яких є й діти. Захід реалізовується за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради в рамках проєкту «Мандрівна планета».

«Це перша з серії запланованих мандрівок, яку продовжить подорож у вересні по Чернігівщині. Спеціально для того, щоб зробити мандрівку доступною для повністю незрячих і слабозорих учасників, організація підготувала гіда і розробила маршрут подорожі. Професійний гід засвоїв мистецтво аудіодискрипції – коментування  візуальних об'єктів – архітектурних і природних  пам’яток, музейних  експозицій тощо для осіб, які не можуть бачити їх зором. Ця послуга була впроваджена в Україні відносно нещодавно – у  2013 році шляхом  створення спочатку перших мультиплікаційних фільмів з аудіодискрипцією для  незрячих дітей, а  згодом – художніх стрічок, театральних вистав та ін. Починаючи з 2016 року, організатори заходу почали навчати гідів мистецтву коментування динамічних і статичних візуальних об'єктів для осіб з повною або частковою втратою зору», - розповіла Оксана Потимко.

Захід «Мандрівна планета», який триватиме чотири доби поспіль, дозволить 25-ти  його  учасникам одержати максимальне задоволення від поїздки  і максимальну інформацію як під час переїзду автобусом, так і в місцях проведення екскурсій. Планується, що група львів’ян з важкими порушеннями  зору  відвідає  парк  «Софіївка» в Умані, Чернечу гору в Каневі,  Моринці  та  Кирилівку, Холодний Яр і Три криниці, Суботів та Чигирин,  Черкаси  і  Мошни.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.