Півсотні дітей з аутизмом взяли участь у Київському марафоні. Вони подолали дистанцію у півкілометра. Кожен учасник дістався фінішу і отримав бажану медаль
Для маленьких бігунів із психічними розладами це неабияке випробування, адже вони зазвичай уникають спілкування з людьми, гамірні місця їх лякають. Тому особливі спортсмени до забігу готувалися, передає “5 канал“.
У дощовиках по мокрому асфальту – погода не зіпсувала планів маленьких спортсменів. Чотирирічний Марк під час пробіжки міцно стискає руку мами. Гамірна атмосфера навкруги його лякає. У хлопчика аутизм, і він не любить спілкуватися з незнайомцями. Нові речі – теж не сприймає.
“Йому важко. Важко, бо багато дуже людей. Бо потрібно було вдягати номерок, а він не хотів”, – розповідає мати Марка Ольга Бачуріна.
Щоб особливі діти не відмовилися від участі у марафоні, їх до забігу готували. Щотижня на НСК “Олімпійський” з ними займалися тренери. Спортивні заняття допомогли малечі розвинутися не лише фізично, а й психологічно.
“Вони стали більше спілкуватися, і ця соціалізації методом спорту виявилася дуже ефективною”, – каже співорганізатор проєкту Kids Autism Games Олена Свердлова.
“Ми намагаємося показати і суспільству, і собі, мабуть, у першу чергу, що наші діти наче особливі, але вони такі як всі”, – зазначає тренер проєкту Kids Autism Games Ліана Копилова.
Діти з аутизмом у марафоні беруть участь уже вп’яте. Як це було цього разу – дивіться у відео:
Цьогоріч особлива команда планує взяти участь у ще одному забігу. Щоправда, наступного разу дистанцію для них збільшать.
Людмила Павленко та Антон Андрущенко, “5 канал”