Малащенко Владислав, засновник пекарні Good Bread From Good People

Малащенко Владислав, засновник пекарні Good Bread From Good People
21 Грудня 2021
Друкувати цю новину

Малащенко Владислав, засновник пекарні Good Bread From Good People. владислав малащенко, пекарня good bread from good people, самореалізація, соціальний підприємець, інвалідністьВладислав Малащенко, засновник Good Bread From Good People (Фото: Vector)

Владислав Малащенко є власником київської соціальної пекарні Good Bread From Good People, де працюють люди з ментальною інвалідністю, пише НВ.

25-річний Малащенко — один із найвідоміших київських соціальних підприємців. До того як розпочати власну справу, протягом чотирьох років він працював у театрі, проте згодом зрозумів, що це не та сфера, в якій хоче продовжувати розвиватися.

Мати Малащенка — практикуючий лікувальний педагог, сам майбутній підприємець також навчався цієї спеціальності та працював із людьми з ментальною інвалідністю. Згодом він трансформував свій досвід на ідею соціальної пекарні.

«Ідея виникла, коли я вчився на лікувального вчителя. Я багато працював із дітьми, але більше хотілося з дорослими. Працюючи з особливими людьми, я зрозумів, що їм потрібна допомога. Згодом я пішов навчатися в Startup Ukraine, щоб відкрити свій ресторан, де я працевлаштував би особливих людей. Але ідея з рестораном виявилася задорогою, тож я знайшов кошти на пекарню», — пояснював Малащенко.

Фінансування він знайшов у 2017 році, вигравши грант на навчання в освітньому центрі для підприємців Startup Ukraine, де однокурсниця Малащенка після фінального пітчингу запропонувала інвестувати у проект 150 тисяч гривень. Цього вистачило, щоби запустити пекарню Good Bread From Good People.

Команда проекту сформувалася за чотири місяці, перших співробітників знайшли завдяки реабілітаційному центру Джерело, а також дзвінкам батьків людей із ментальною інвалідністю, які хотіли працевлаштувати своїх дітей.

«Пекарня Good Bread приймає людей із ментальною інвалідністю. Це розумова відсталість, аутизм та синдром Дауна. В Україні для таких людей закрито більшість можливостей самореалізації та роботи. Вважається, що коли у людини розумова відсталість чи аутизм, то працювати вона не зможе. Але це не правда. Наші працівники випікають кекси, печиво та кіш під наглядом професійного пекаря», — йдеться на офіційному сайті пекарні.

Малащенко Владислав, засновник пекарні Good Bread From Good People. владислав малащенко, пекарня good bread from good people, самореалізація, соціальний підприємець, інвалідністьФото: Good Bread From Good People

У перші дні роботи пекарем був сам Малащенко, зараз штат соціального підприємства налічує близько 20 осіб з інвалідністю, які працюють у супроводі професійного пекаря.

В асортименті пекарні десятки позицій: кекси, кіш, круасани, печиво, тарти та торти, випічка без цукру. Середня вартість кексу — 300 грн. Для окупності на місяць необхідно виробляти до 1000 кексів, і хоча поки що Good Bread ще не має стабільного доходу, пекарня вже півтора року є прибутковою.

Серед «фішок» бізнесу Малащенка — можливість залишити «підвішений кекс», які заклад згодом передасть «тим, хто їх потребує або кого вони можуть порадувати»: Будинку ветерана сцени, Інституту раку, лікарням та психоневрологічним інтернатам, хоспісам та точкам роздачі гарячих обідів.

Значну частину виручки пекарня отримує завдяки корпоративним клієнтам, серед них: посольства США та Ізраїлю в Україні, Nestle, Colgate-Palmolive, Lifecell, Ernst & Young, Huawei, Bosch, Jooble, Whirlpool, Genesis, ТІС.

Наразі Малащенко планує масштабувати бізнес, для цього Good Bread, за підрахунками його власника, необхідно досягти щомісячного прибутку у розмірі 1 мільйона гривень.

Підприємець уже намагався розширювати свою пекарню за франшизою, однак поки що повторити успіх київського Good Bread в інших містах не вдалося. Наразі Малащенко та його команда облаштовують пекарню у реабілітаційному центрі в Ужгороді з благодійною метою — на своїй продукції вона не зароблятиме.

У 2021 році Владислав Малащенко увійшов до списку українського Forbes «30 до 30» і розповів про свої плани відкрити кафе у Києві, де також працюватимуть люди з інвалідністю.

 

Ця публікація створена НВ за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Редактор: Олександр Стрельников

  Категорія: