В Україні є дуже багато пацієнтів, які потребують пересадки нирки. Всі вони змушені пожиттєво знаходяться на гемодіалізі. Зазначена процедура є коштовною, і за великим рахунком, ті кошти, які щорічно витрачаються на гемодіаліз можна було б скерувати на центри трансплантології. Про це під час прес-конференції повідомила заступника директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак, передає УНН.
Так, за її словами лише у Львівській області щороку на сеанси гемодіалізу витрачається близько 100 млн. грн.
“Тобто, якщо подумати, скільки грошей за понад 20 років пішло на сеанси гемодіалізу, то ми можемо зрозуміти, що ми вже давно могли зробити центр трансплантації і успішно проводити операції.
Ми вивозимо кошти з України в європейські країни, тому даємо розвиватись іноземній медицині.
Ми інвестуємо в розвиток медицини сусідніх країн, можливо, більш чи менш потужних, однак, точно нічим не кращих за своїм інтелектуальним потенціалом.
Знання, які є в наших лікарів, вони є абсолютно не гірші. Особливо ті клініки, які працюють в галузі онкології — вони постійно навчаються та вдосконалюються”, — зазначила вона.
За словами чиновниці, найперша проблема у сфера трансплантології в Україні, — це відсутність відповідної законодавчої бази.
“В Україні налічується 7 центрів трансплантології, де найчастіше роблять пересадки нирки, і дуже рідко інших органів. Трансплантація органів не належить до високотехнологічних методик. Успіх таких операцій залежить, перш за все, від висококваліфікованої хірургії. В нас є добрі хірурги, командна робота і якісна лабораторія. У світі проводять трансплантацію серця, легенів, печінки, кишківника і кісткового мозку, в нас же такого немає.
Найбільшою проблемою у цій сфері є відсутність законодавчої бази. За 25 років незалежності в нас немає Єдиного реєстру донорів, Єдиного реєстру пацієнтів трансплантації, які потребують трансплантації органу. Немає й такого координаційного центру, який є в європейських країнах, де в базі вказані люди, які готові пожертвувати свої органи після смерті чи по життєво”, — пояснила І.Микичак, і додала, що потрібна також воля депутатів, щоб зрушити це питання, “а це в майбутньому зменшить в рази смертність та інвалідність”.