Львів’янок закликають перевірити своє здоров’я

Львів’янок закликають перевірити своє здоров’я
10 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

Львів’янок закликають перевірити своє здоров’яУ Львові розпочались традиційні «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози» – до 23 жовтня кожна жінка може пройти гінекологічний огляд в жіночій консультації за місцем проживання, та мамографію у новоствореному міському скринінговому центрі на базі 5-ї міської клінічної поліклініки. Бо саме профілактика і лікування недуги на ранніх етапах допомагає зберегти здоров’я жінки і її життя.

Ракові захворювання шийки матки та молочної залози у жінок характеризуються високим рівнем інвалідності та смертності. Тож аби вчасно виявляти передпухлинні стани і пухлини органів жіночої репродуктивної системи та профілактувати ці недуги, управління охорони здоров’я Львівської міської ради вже 11 років поспіль проводить традиційну акцію «Дні профілактики та раннього виявлення  патології шийки матки і грудної залози у жінок».

 «У Львові впродовж останніх років зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози. У 2016 році в місті виявлено 353 випадки раку молочної залози, з них занедбаних – 52, що становить 14,7%. Випадків раку шийки матки виявлено 66 випадків, з них занедбаних – 6, що становить 9,1%.

За 9 місяців 2017 року у Львові зареєстровано 133 випадки вперше виявленого раку молочної залози, з них занедбаних 17, що становить 12,8%. Вперше виявлених випадків раку шийки матки зареєстровано 33, з них занедбаних 3, що становить 9,1%», – кажуть в управлінні охорони здоров’я ЛМР.

Тож кожна жінка може пройти гінекологічний огляд у жіночій консультації закладу охорони здоров’я за місцем проживання:

– 1 МКЛ жіноча консультація № 1 – вул. Лемківська, 29, т. 236-71-82;

– 1 МКЛ жіноча консультація № 2 – вул. Мазепи, 25, т. 252-74-07;

– 3 МКЛ жіноча консультація – вул. Рапопорта, 6, т. 233-00-13;

– 4 МКЛ жіноча консультація – вул. Стецька, 3, т. 260-20-23;

– 5 МКЛ жіноча консультація – вул. Чупринки, 43, т. 237-38-00;

– 1 МП жіноча консультація – вул. Руська, 20, т. 235-69-50;

– 2 МП жіноча консультація – вул. Симоненка, 4, т. 263-40-45;

– 3 МП жіноча консультація – вул. Повітряна, 99, т. 226-02-84;

– 4 МП жіноча консультація – пр. Ч. Калини, 68, т. 223-02-47;

– 5 МКП жіноча консультація – вул. Виговського, 32, т. 262-70-78;

– 6 МП жіноча консультація – вул. Мед. Печери, 1, т. 251-46-82.

Мамографічне обстеження на захворювання грудної залози можна пройти у міському скринінговому центрі на базі комунальної 5 міської клінічної поліклініки (вул. Виговського, 32), в якому створили усі комфортні умови для обстеження.

Як наголошують в управлінні охорони здоров’я, за час проведення акцій у 2007 – 2016 рр. оглянуто та взято понад 183 тис. цитологічних мазків, і патологія виявлена у кожної п’ятої жінки.

Єдиним методом ранньої і вчасної діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне обстеження, і зараз всі жіночі консультації міста забезпечені цитологічними щіточками-браш для взяття цитологічного мазка. Тож львів’янок закликають пройти обстеження і берегти своє здоров’я.

Потрібно наголосити, що рак молочної залози займає перше місце у структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Щороку на рак грудей хворіє понад 16 тисяч українок, і ця хвороба щорічно забирає життя майже 7,5 тисяч українських жінок. Статистика доводить – від раку молочної залози виліковуються  95% жінок, у яких захворювання виявлено на першій стадії, 80% жінок, у яких виявлено другу стадію захворювання, 50% – із третьою стадією захворювання.

Рак шийки матки – це другий за поширеністю вид раку серед жінок віком 15-45 років, і третя за рахунком причина смерті серед жінок, після раку молочної залози та раку легенів. Одним з факторів пізнього виявлення раку шийки матки є низька медична культура та нерегулярне проходження жінками профілактичних оглядів. Жінки повинні вчасно та регулярно звертатись до акушера-гінеколога – як мінімум один на рік, що знижує ризик розвитку раку шийки матки на 80%.

Варто пам’ятати кожній жінці!

При виявленні будь-яких ущільнень, пухлин, підозрілих ділянок, болючості, інших симптомів, переконлива рекомендація – терміново звернутися до лікаря, зокрема, до сімейного лікаря, дільничного терапевта, хірурга чи гінеколога. У разі потреби саме ці спеціалісти направлять жінку на консультацію до мамолога чи онколога. Будь-яке дослідження молочних залоз з метою уточнення діагнозу повинен призначати тільки компетентний лікар. Наразі найбільш інформативним методом діагностики раку молочної залози вважається мамографія. Першу мамографію жінки повинні робити у 40 років. Після 40 – кожен другий рік, а після 50 – щорічно. Жінкам, які не досягли 40 років, рекомендується робити ультразвукове дослідження (УЗД) молочних залоз.

Ймовірність розвитку раку шийки матки більша у жінок, котрі часто міняють статевих партнерів і нехтують бар’єрними методами контрацепції. Крім того, при ранньому початку сексуального життя (у віці 14-18 років) незрілий епітелій шийки матки особливо сприйнятливий до впливу пошкоджуючих факторів.

Львівська міська рада

  Категорія: