ЛИШЕ ТРЕТИНА ШКІЛ ОБЛАСТІ ПРИСТОСОВАНА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

ЛИШЕ ТРЕТИНА ШКІЛ ОБЛАСТІ ПРИСТОСОВАНА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
18 Березня 2013
Друкувати цю новину

ЛИШЕ ТРЕТИНА ШКІЛ ОБЛАСТІ ПРИСТОСОВАНА ДЛЯ ІНВАЛІДІВПрокуратура Харківської області виявила низку порушень у законодавстві щодо захисту прав дітей з особливими фізичними потребами і дітей з проблемами розвитку.

Про це повідомила 14 березня начальник відділу прокуратури Харківської області Алла Правосуд.

За ії словами, місцеві органи виконавчої влади не в повній мірі створили умови для безперешкодного доступу до закладів освіти. Так, із 882 шкіл Харківської області  пандусами облаштовані лише 269 шкіл, із 681 дошкільного закладу — лише 66.  На території Красноградського району пандусами облаштовані три школи з 23. 

Алла Правосуд також повідомила, що працівники Сахновщинської центральної районної лікарні не забезпечили повного обліку дітей-осіб з інвалідністю, які мешкають на території району. Зокрема, двоє з таких дітей взагалі не перебували на обліку. У зв’язку з цим вони не отримували своєчасну та повну меддопомогу.

Ще одне порушення виявлене в Дергачівському районі області. Там працівники центральної районної лікарні не розробили індивідуальної програми реабілітації для 4-річного хлопчика, який перебуває на обліку в лікарні через патологію центральної нервової системи.

У Великобурлуцькому та Краснокутському районах лікарсько-консультативними комісіями до складання аналогічних програм жодного разу не залучалися фахівці органів, що здійснюють заходи з реабілітації. 

У Красноградському районі встановлені факти неналежного виконання заходів, передбачених індивідуальними програмами реабілітації. Зокрема, п’ятьом дітям з особливими потребами не надавалися послуги з фізичної реабілітації, медичного спостереження, надання кваліфікованої психолого-педагогічної допомоги.

Перевірка встановила непоодинокі порушення вимог законодавства щодо санаторно-курортного лікування дітей-осіб з інвалідністю.

Так, на території Борівського району мешкають 44 дитини, які відповідно до медичних показань потребують санаторно-курортного лікування. З них минулого року на лікування направили п’ятьох дітей.

За інформацією районної лікарні, за путівками на санаторно-курортне лікування звернулися представники усіх 44 дітей, але протягом року 39 з них відмовилися від використання такої можливості. Проте будь-які документи, що свідчать про відмову, відсутні.

Прокуратура внесла подання голові Харківської обласної державної адміністрації про усунення порушень вимог законодавства.

Андрій Войніцький

Слобідський край

  Категорія: