Національна Асамблея людей з інвалідністю стурбована ситуацією щодо пропозиції Мінрегіону про ліквідацію Комітету доступності, завдання якого є формування політики з питань доступності та відповідальність за впровадження реформи децентралізації.
Комітети доступності були створені за ініціативою громадських організацій людей з інвалідністю, як дорадчі органи при міністерствах і відомствах, місцевих органах влади. Нині Мінрегіон ініціює ліквідацію Комітету доступності та скасування наказу «Про затвердження Типового положення про комітети доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури» від 08.09.2006 №300/339.
Комітет доступності – можливість для громадських об’єднань людей з інвалідністю відстоювати свої права та брати активну участь в процесі прийняття рішень з питань доступності; відстоювати відкрито зміни до ДБН, чинного законодавства; питань децентралізації та реформ, які проваджуються в галузі освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і дотичні до питань доступності; проводити навчання фахівців з питань універсального дизайну, проведення гендерних аудитів доступності; готувати методичні матеріали; здійснювати громадський моніторинг та ін.
Комітет доступності є життєвим голосом багатьох осіб з інвалідністю, які відстоювали питання доступності, що є важливою умовою забезпечення їх повноцінної та рівноправної участі в житті суспільства, ефективної реалізації їх прав та основних свобод.
Чи ліквідують цей голос?