Лідери ГАР провели тренінг для музейників

Лідери ГАР провели тренінг для музейників
2 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

30 вересня 2014 року у Національному музеї Тараса Шевченка пройшов перший з серії тренінгів «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», які заплановані і пройдуть у вересні-жовтні. Приємним фактом є те, що музей Тараса Шевченка один із небагатьох музеїв Києва, де є пандуси, спеціальні ліфти та інші “зручності” для відвідувачів на колясках, що дозволяє безперешкодно пересуватися.

Актуальність тренінгу беззаперечна, тому як більшість музейників не може дати відповідь на такі прості питання:

Чи часто музей у якому Ви працюєте відвідують люди з інвалідністю? Чи готові Ви і Ваші колеги до обслуговування відвідувачів з інвалідністю? Які програми для людей з інвалідністю діють у Вашому музеї?

В першу чергу це повязано із тим, що донедавна людям з інвалідністю було неможливо відвідувати подібні місця, але ситуація змінюється і навчання персоналу стало актуальним питанням.

Лідери ГАР провели тренінг для музейників

Перший тренінг «Музей без бар’єрів: від теорії до практики» проводили активні представники людей з інвалідністю на колясках, лідери ВГОі «Група активної реабілітації», які мають досвід міжнародної роботи в партнерських організаціях Польщі, Білорусі, Швеції: 

  • Смирнова Уляна – голова осередку Київської області ВГОі «Група активної реабілітації», директор Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила»;
  • Полозюк Олег – спеціаліст  Національної Асамблеї інвалідів України, юрист, інструктор активної реабілітації, учаник україно-канадського проєкту з питаннь вивчення доступності;
  • Пчолкін Віталій – блогер, Керівник Київської обласної організації «Європейська Асоціація з прав інвалідів», працівник Національної Асамблеї інвалідів України.

Під час тренінгу учасники долали психологічні бар’єри пов’язані з інвалідністю, навчалися «бачити» цінність, а не інвалідність, дізнавалися про аспекти побудови безбар’єрного середовища у своєму музеї та принципи універсального дизайну.

Лідери ГАР провели тренінг для музейників


Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група активної реабілітації» веде свою діяльність з 1992 року, з моменту проведення свого першого заходу – табору активної реабілітації за методикою шведської неурядової організації Rekryteringsgruppen. Основою успішної діяльності  організації є той факт, що основну організаційну та викладацьку роботу проводять люди з інвалідністю на колясках. «Група активної реабілітації» стала ініціатором і розпочала програму тренінгів для працівників залізничного і повітряного транспорту із супроводження і надання допомоги пасажирам, які користуються інвалідною коляскою та асистуванню тотально незрячих пасажирів.

Розпочала в Україні сертифіковане навчання лідерів громадських організацій за програмою активної реабілітації людей у колясках. Прийняла участь у всеукраїнській компанії громадських організацій інвалідів з підготовки України до ратифікації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю (Компанія була ініційована Національною Асамблеєю інвалідів України).

Лідери ГАР провели тренінг для музейників

Дякуємо працівникам Національного музею Тараса Шевченка за активну громадянську позицію та зацікавленність в покращенні іміджу людини з інвалідністю у громаді, включенні цієї категорії громадян у життя суспільства.

Наступний тренінг відбудеться 7 жовтня і буде включати в себе особливості супроводу людей з порушенням зору та тотально незрячих людей. Участь у тренінгу – безкоштовна, попередня реєстрація – пошта shevchenko-museum@ukr.net, або за тел.: (044) 235-41-83

За матеріалами Національного музею Тараса Шевченка

ГАР

  Категорія: