«Ламаємо стереотипи»: у Вінниці, вперше в Україні, дівчина на візку стала держслужбовцем

«Ламаємо стереотипи»: у Вінниці, вперше в Україні, дівчина на візку стала держслужбовцем
26 Березня 2019
Друкувати цю новину

Ольга Скульська

24-річна Ольга Скульська, яка пересувається на візку, стала державним службовцем. 25 березня дівчина склала присягу і отримала посвідчення держслужбовця від своєї керівниці – директора департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА Наталі Заболотної. За словами керівника центру реабілітації «Поділля» Романа Штогрина, у Вінницькій області, та і в Україні загалом, це унікальна подія.

«У Вінницькій області Оля перший держслужбовець на візочку. На 99,9% я впевнений, що вона перший держслужбовець на візочку в Україні загалом. Людей, які пересуваються на візку і працюють на державних посадах можна перерахувати на пальцях однієї руки. Це і заклик до інших органів влади. Насправді, найбільший не виконавець державної 4-відсоткової квоти по працевлаштуванні людей з інвалідністю саме державний сектор», – зазначає Роман Штогрин.

Ольга Скульська

Знайти роботу для дівчини на візку стало можливим завдяки тому, що Вінниця має доступний транспорт і приміщення департаменту соціальної політики обладнане за всіма стандартами доступності. Але всі інші умови працевлаштування Ольги Скульської такі ж як і в її колег-держслужбовців. Наталя Заболотна повідомила, що перед працевлаштування, їх нова працівниця пройшла стажування і тестування.

«Відповідно зо ЗУ Про державну службу в нас відбувся конкурс на зайняття вакантної посади головного спеціаліста відділу електронного документообігу. Конкурсанти проходили комп’ютерне тестування. Проходили співбесіду. Сьогодні в нас є переможець конкурсу – Ольга Скульська», – повідомила Наталя Заболотна.

Ольга Скульська родом з Козятина, їй 24 роки. Навчалась у Національній академії внутрішніх справ України. За фахом – юрист. Відсьогодні дівчина займає посаду головного спеціаліста відділу електронного документообігу в департаменті соціальної і молодіжної політики ОДА.

«Об’єм роботи у відділі досить великий. За минулий рік в департаменті пройшло понад 16 тисяч документів. Документообіг один з найбільших по всіх структурних підрозділах, тому що всі звернення по всіх допомогах, субсидіях, все приходить сюди. Задача фахівців відділу зрозуміти суть, з чим людина звертається, які документи і завдання приходять від вищих органів влади. Наш департамент в підпорядкуванні кількох міністерств – Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту, Міністерства тимчасово окупованих територій та Міністерства в справах ветеранів. Документообіг просто шалений. Спеціалісти відділу перші, через кого заходить документ. Вони його вичитують, мають розуміти, чий це рівень відповідальності, адже в департаменті працює 65 осіб. Спеціалісти мають знати, кому до виконання, чий відділ, хто відповідає і готують проєкт резолюції, яку я візую. Потім повинні контролювати термін виконання документу і відправити відповідь.

Відділ в якому працює Оля – це серце департаменту, якщо тут відбувається збій, то валиться все навколо», – розповідає про роботу відділу Наталя Заболотна.

Ольга Скульська

Ольга Скульська задоволена своєю роботою.

«Я пішла на роботу, тепер розумію, що мені треба вступати в магістратуру. Коли йдеш на роботу, абсолютно інші мрії, відкриваються нові бажання, хочеться і англійську вивчити і вчитись в подальшому», – каже Оля.

Раніше Ольга шукала роботу за фахом через оголошення, але коли роботодавці дізнавались, що дівчина на візку, «лякались».

«Я подавала резюме на сайти і дзвонили мені з пропозиціями досить часто, що потрібен працівник. Але я не писала, що в мене інвалідність. Коли запрошували на роботу, я питала, чи приміщення доступне, бо я на візку, у відповідь «німа сцена». Не можу сказати, що мені постійно відмовляли, але зараз я з гордістю всім повідомляю, що я – держслужбовець», – каже Ольга Скульська.

Ольга Скульська

«Практика показує, якщо людина з інвалідністю сама звертається, то 100% відмова, якщо ми супроводжуємо, то можливість знайти роботу 50 на 50», – підтверджує Роман Штогрин ситуацію з роботодавцями.

Довідка.

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля», за підтримки Міністерства соціальної політики, ПРООН та Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, завершив апробацію нової для України послуги соціального супроводу людей з інвалідністю при працевлаштуванні на робочому місці. За 1,5 роки у Вінниці за новим підходом на відкритому ринку праці працевлаштовано 56 осіб з різними формами інвалідності. 20 з них супроводжувались безпосередньо на робочому місці протягом 7 місяців. Більшість з цих людей підпадають під стереотип непрацездатних. Нову послугу планують впровадити на території всієї області.

Ольга Скульська

Ольга Скульська

Ольга Скульська

Ольга Скульська

Ольга Скульська

Ольга Скульська

Вінниця.info

  Категорія: