За ініціативи Проєкту ЄС «Право – Justice» 8 липня 2020 року о 10.30 у режимі відеоконференції відбувся круглий стіл «Зручне ознакування як складова клієнтоорієнтованості суду», в якому на запрошення організаторів брав участь представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Олег Полозюк.
Проєкт ЄС «Право – Justice» сприяє розвитку верховенства права в Україні у відповідності до європейських стандартів та кращого порівнюваного практичного досвіду, зокрема, в рамках Ініціативи “Модельні суди”, яка передбачає заходи із вдосконалення організації роботи судів, зокрема в сферах надання судових послуг, кадрової політики в судах, роботи із вразливими групами населення, безпеки суду, тощо.
Міжнародних партнерів під час засідання представляли: Анна Адамська-Галлант – головна міжнародна експертка Проекту ЄС “Право-Justice”, Жівіліє Навіцкайте-Бабкін, міжнародна експертка з питань комунікації Проекту ЄС “Право-Justice” (Литва), Іріна Урумова міжнародна експертка Проекту з Вірменії та інші експерти, які працюють над вдосконаленням роботи судів у сфері клієнтоорієнтованості суду.
З українського боку участь взяли представники Державної судової адміністрації України, органів судової влади, працівники територіальних управлінь ДСА України та апаратів модельних судів де реалізовуються пілотні проекти з ознакування суду. а також представники громадських об’єднань.
Також на запрошення організаторів в обговоренні брали участь представники робочої групи із забезпечення доступності до правосуддя осіб із інвалідністю та маломобільних груп, членом якої є юрист НАІУ О. Полозюк.
Під час заходу обговорювались питання розробки Ініціативи «Модельні суди» щодо покращення ознакування українських судів та досвіду країн ЄС щодо навігації в судах з урахуванням потреб різних категорій користувачів суду.
На заході були представлені напрацьовані робочою групою рекомендації щодо забезпечення архітектурної та інформаційної доступності приміщень судів. Цей позитивний досвід вже втілено у Святошинському районному суді м. Києва.
Довідково: в межах Проекту ЄС “Право-Justice” реалізовується підкомпонент 2.3 “Модельні суди”, який має на меті підвищення ефективності правосуддя, якості обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах. В модельних судах заплановано впроваджувати кращий європейський досвід із судового адміністрування. Суди учасники ініціативи “Модельні суди”: Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області. Планується, що вдалий досвід модельних судів буде поширений на всі українські суди.