Круглий стіл «Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залози»

Круглий стіл «Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залози»
18 Листопада 2013
Друкувати цю новину

Круглий стіл Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залозиУ Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації осіб з інвалідністю відбувся традиційний круглий стіл «Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залози».

Сьогодні в Україні близько 38% онкологічних хворих помирає упродовж року з моменту встановлення діагнозу, насамперед через виявлення захворювання у пізніх стадіях. Рак молочної залози одна з найпоширеніших злоякісних патологій у жінок розвинутих держав світу. Він є основною причиною смертності серед жінок, призводить до важкої інвалідності і породжує велику кількість медико-соціальних проблем.

Саме тому, учасниками круглого столу були люди, професійна діяльність яких дотична до цієї важливої проблеми. Це Олександр Кернякевич- Голова правління Львівського центру соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «Созарін», Олександр Фадєєв – Представник Секретаріату Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Ростислав Ступницький – директор ДОЗ ЛОДА, лікарі – онкологи, психологи, викладачі кафедри фізичної реабілітації ЛМНУ ім.. Д. Галицького.

Круглий стіл Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залозиО. Фадєєв у своєму виступі наголосив на тому, що кількість захворювань на рак молочної залози постійно зростає. До 2020 року в Україні прогнозується до 200 тисяч осіб, які будуть мати такий діагноз. Кожна друга жінка звертається по допомогу у 3-4 стадії, коли врятувати її вже неможливо. Тому Національна Асамблея осіб з інвалідністю України починає пілотний проєкт з реалізації надання допомоги жінкам з онкопатології молочної залози. Ця мобільна жіноча консультація на колесах яка оснащена мамографом, гінекологічним кріслом, УЗД-апаратом та іншими пристроями для огляду жінок у регіонах.

За словами Директора ДОЗ ЛОДА Ростислава Ступницького, питання пов’язані з онкозахворюваннями є пріоритетними у медичній галузі. Зокрема, на Львівщині затверджено програму по онкопревенції раку молочної залози та раку шийки матки. Область виграла грант Світового банку на 4 млн доларів.Згідно обласної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації осіб з інвалідністю на 2011-2014 роки на базі поліклініки Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру створено кабінет для ранньої діагностики, обстеження молочних залоз у жінок. Щорічно проводиться профілактична акція з раннього виявлення цих патологій.

Надзвичайну зацікавленість викликали виступи: Романа Іванціва, завідуючого відділом патології молочної залози Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, який розповів про стан захворюваності на рак молочної залози у жінок та проблеми реабілітації у місті Львові та Львівській області та психолога Львівського обласного центру здоров’я Алли Червенкової, яка розповіла про актуальність психологічної допомоги жінкам, які хворють на рак молочної залози.

Учасники заходу дійшли висновку, що в загальному ці проблеми потребують комплексного вирішення із залученням матеріальних ресурсів, спеціалістів, створення індивідуальних консультацій, груп взаємодопомоги та підтримки, організаційних навчань, семінарів.

Департамент охорони здоров’я ЛОДА

  Категорія: