Авторитетне американське видання The New York Times звернуло увагу на яскравий виступ українських спортсменів на Паралімпіаді в Токіо. Наші співвітчизники завоювали 98 медалей, 24 з яких виявилися золотими.
На сайті інформагентства відзначається, що це всього на 6 нагород менше, ніж у США (104). Крім того, країни, що потрапили до четвірки найсильніших, відправили на Ігри в столицю Японії понад 220 атлетів, а Україна – всього 139.
“Це маленька країна, яка, без сумніву, перевершила всі очікування”, – заявив прессекретар Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) Крейг Спенс.
Видання акцентує увагу на тому, що наша збірна фінішувала в першій шістці медального заліку на останніх дев’яти Паралімпіадах (літніх і зимових), незважаючи на те, що Україна вважається однією з найбідніших країн Європи, а її громадяни з інвалідністю постійно стикаються з різними труднощами та незручностями .
Тренування в одному з басейнів. Джерело: The New York Times
Також відзначається, що на виступ нашої збірної не вплинула анексія Криму в 2014 році, на території якого розташований багатофункціональний тренувальний комплекс. Раніше українські спортсмени готувалися до змагань саме там. Новий центр зі спеціальним обладнанням для людей з інвалідністю в Дніпрі залишається недобудованим.
На розвиток паралімпійського спорту в нашій країні вплинули дві зміни, які набули чинності з 2018 року. Тоді під час зимових Ігор виступи атлетів стали транслюватися по телебаченню, а також значно зросли суми, які виплачувалися спортсменам за завоювання медалей: з 40 тисяч доларів до 125 тисяч за “золото”, з 26 тис. дол. до 80 за “срібло” і з 8 тис. дол. до 55 за “бронзу”.
В Україні поступово зростає паралімпійський спорт. Джерело: The New York Times
Як повідомляв OBOZREVATEL, вперше в історії нашої країни український плавець Максим Крипак став головним чемпіоном Паралімпійських ігор.