Серед шукачів роботи, котрі звертаються за сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості Львівщини, – чимало краян з особливими потребами. Незважаючи на певні фізичні обмеження, вони прагнуть спрямувати свої знання, набутий досвід і Богом даний талант для суспільного добра, а також поліпшення свого матеріального становища.
Так, станом на 01.08.2014 року соціальні послуги надавалися 1992 краянам з інвалідністю, з них 411 – уже забезпечені місцем роботи. Примітно, що найбільш підприємливі, а це три десятки осіб, скористалися одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.
Задля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 215 безробітних з інвалідністю здобували новий фах або ж підвищували кваліфікацію за скеруванням центру зайнятості, із них 175 – після проходження професійного навчання влилися у нові трудові колективи.
Чимало зусиль докладають спеціалісти служби зайнятості й для того, аби залучити шукачів роботи до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В результаті 235 безробітних з інвалідністю охоплені тимчасовою формою зайнятості, а значить – підвищили мотивацію до пошуку постійного місця праці, набули необхідних навичок, поліпшили свій добробут. Для таких клієнтів також організовуються ярмарки вакансій, під час яких цього року знайшли роботу 13 осіб з інвалідністю. А щоб такі люди швидше адаптувалися до умов ринку праці й інтегрувалися у суспільство, їх запрошують на спеціалізовані тренінги та семінари. Ці заходи систематично відбуваються в центрах зайнятості.
Варто підкреслити, що спеціалісти центру зайнятості області відслідковують, як в подальшому склався робочий шлях колишніх клієнтів – чи адаптувалася людина з інвалідністю на робочому місці, аналізують ефективність працевлаштування випускників центрів професійної реабілітації інвалідів, які скористалися послугами центрів зайнятості області.
Інформаційно-роз’яснювальна робота ведеться й з керівниками місцевих фірм і компаній, представниками малого та середнього бізнесу. Це робиться задля того, аби більш ефективно сприяти працевлаштуванню людей з інвалідністю, формувати в роботодавців усвідомлення важливості забезпечення таких потенційних працівників робочими місцями. Наприклад, у Львівському міському центрі зайнятості щомісяця відбуваються семінари на тему: «Забезпечення особам з інвалідністю рівних прав і можливостей у сфері зайнятості» за участю представників Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Одним з важливих питань, які висвітлюються, є виконання підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з обмеженими можливостями, а також інформування служби зайнятості про вакансії для людей з інвалідністю.
Обласний центр зайнятості також тісно співпрацює з багатьма іншими соціальними партнерами, які дотичні до вирішення питання соціального захисту інвалідів. Представників органів місцевої влади, соціальних установ, роботодавців, громадських організацій запрошують для участі у «круглих столах», робочих зустрічах, під час яких відпрацьовуються оптимальні шляхи залучення осіб з інвалідністю до продуктивної зайнятості.
Надання всебічної підтримки жителям області з ушкодженим здоров’ям, у тому числі щодо реалізації ними права на працю, є не тільки функціональним, а й моральним обов’язком працівників соціальної сфери.
Державна служба зайнятості