Комітет з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів круглий стіл на тему: «Проблеми професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими освітніми потребами»

Комітет з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів круглий стіл на тему: «Проблеми професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими освітніми потребами»
2 Квітня 2018
Друкувати цю новину

Комітет з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів круглий стіл на тему: «Проблеми професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими освітніми потребами»У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств, центральних та місцевих органів виконавчої влади, науково-експертних установ, громадських організацій.

Народний депутат України, заступник голови Комітету з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, відкриваючи засідання, наголосив на важливості для українського суспільства порушеної на засіданні проблематики працевлаштування молоді з особливими потребами, насамперед, молоді з інвалідністю.

«Останнім часом перед суспільством та державою загострилась проблема професійної орієнтації та доступу до ринку праці молоді з особливими освітніми потребами. Ця проблема пов’язана із відсутністю належних механізмів працевлаштування. Проблема працевлаштування молоді з  особливими освітніми потребами, насамперед, молоді з інвалідністю, пов’язана із несприйняттям у суспільстві та, зокрема роботодавцями, таких людей як потенційних працівників», – сказав Денис Силантьєв.

Він зазначив, що вирішення проблеми працевлаштування молоді з особливими освітніми потребами лежить у площині якісної реформи професійної освіти та ринку праці.

«Ми маємо формувати філософію соціальної відповідальності бізнесу та роботодавців, а також мотивувати їх щодо організації робочих місць для молоді з особливими освітніми потребами», – наголосив Денис Силантьєв.

Експерт соціально-політичних питань та голова Всеукраїнського жіночого руху «Жінки за зміни» Інна Силантьєва зазначила, що тема круглого столу охоплює широкий спектр ключових проблем професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими освітніми потребами.

Народний депутат Юрій Мірошниченко наголосив на необхідності соціалізації людей з інвалідністю у суспільстві, особливо хворих на аутизм, адже ця категорія громадян повинна мати гідні права на освіту, на працевлаштування та має відчувати себе рівноправними членами суспільства.

Перед учасниками кругло столу виступили представники науково-експертних установ, громадських організацій. Всі вони наголошували на необхідності нагального вирішення болючих питань не лише профорієнтації та подальшого працевлаштування молоді з інвалідністю, а й отримання ними якісної освіти.

Представники фондів, що надають допомогу молоді з інвалідністю, поінформували про готовність працювати над удосконаленням законодавства у цьому напрямку.

Денис Силантьєв на завершення поінформував, що надані учасниками заходу пропозиції будуть враховані при підготовці рекомендацій засідання круглого столу.

Верховна Рада України

  Категорія: