Карантин позитивно вплинув на психічне здоров’я британки з аутизмом

Карантин позитивно вплинув на психічне здоров’я британки з аутизмом
11 Червня 2020
Друкувати цю новину

Карантин позитивно вплинув на психічне здоров’я британки з аутизмом25-річна британка Кайлі Нобл зізналася, що завдяки ізоляції її психічне здоров’я помітно покращилося. За її словами, розлад аутистичного спектру в легкій формі у неї не було виявлено до останнього часу. Однак у 21 рік лікарі встановили діагноз «Дислексія» (порушення здатності опанувати навички читання і письма при збереженні загальної здібності до навчання). Ще через три роки психіатр виявив у Кайлі також депресію і тривожний розлад. У цей час через обставини вона була змушена змінити роботу і переїхати до іншого міста. Така кардинальна зміна життя призвела до загострення психологічних проблем. «Я постійно відчувала себе втомленою і змученою, в результаті мені навіть довелося скоротити кількість робочого часу – я перестала справлятися зі стресом», – пояснила Кайлі.

У 25-річному віці дівчина влаштувалася на роботу помічником для людей з порушеннями в навчанні, де багато хто з її колег і підопічних мали аутизм. Познайомившись із ними ближче, вона зрозуміла, що дуже на них схожа. Незважаючи на те що вона була більш самостійною і могла жити незалежно від інших, Кайлі виявила в собі багато схожих «симптомів». Тоді вона вирішила звернутися до свого лікаря, щоб він перевірив її на предмет аутизму. Її направили до психіатра, який підтвердив її підозри. «Замість того щоб непокоїтися, я відчула справжнє полегшення. Лікар сказав, що у мене складний випадок, тому що є ще і синдром дефіциту уваги, який призводить до пошуку змін і порушень, тоді як аутизм тяжіє до стабільності і планування».

Кайлі зізналася, що постійно відчувала сенсорні та емоційні перевантаження, характерні для людей з аутизмом. А коли почалася паніка через пандемію коронавірусу, її занепокоєння і депресія досягли піку, в неї навіть уперше в житті з’явилися думки про самогубство попри прийом антидепресантів. Однак, коли оголосили карантин, її сусідка з’їхала з їхньої орендованої квартири, і дівчина залишилася одна. Це стало для неї справжнім порятунком: вона почала краще спати, готувати собі їжу і не відчувати занепокоєння через те, що хтось постійно перебуває поруч. За час самоізоляції її психічне здоров’я стало помітно кращим, повернулися енергія і здатність до творчої діяльності. «Так, я сумую за друзями і посиденьками в кафе, прогулянками, але мені дуже подобається повільніший і спокійніший світ, у якому менше соціального тиску. Карантин, безумовно, допоміг мені», – зазначила Кайлі.

Аутизм сьогодні

  Категорія: