Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку

Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку
15 Серпня 2018
Друкувати цю новину

Не зважаючи на пору відпусток Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує свою посильну участь у реформуванні судової системи України. Спільно з партнерськими організаціями ВГОІ «Правозахисна спілка осіб з інвалідністю» та ГО «Інститут судового менеджменту» 3 серпня 2018 року у приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду в Києві провели семінар-треніг «Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку».

Семінар відвідали працівники та судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Окружного адміністративного суду міста Києва, Київського окружного адміністративного суду.

Про актуальність та важливість проведення цього заходу підкреслив голова суду- Михайло Смокович та в.о., голови Ради суддів України- Вадим Бутенко. Робоча група продовжує проводити навчання працівників суду та суддів етики спілкування з людьми з інвалідністю та представниками інших маломобільних груп населення. З цікавістю учасники заходу ознайомились з основними поняттями забезпечення доступу до правосуддя: інклюзивне суспільство; суспільне благо; соціально-правова модель інвалідності; доступність та універсальний дизайн.

Учасників проінформували про основні положення національного та міжнародного законодавства щодо забезпечення прав мало мобільних громадян на участь у процесі здійснення правосуддя на рівні з іншими громадянами. Нікого не залишили байдужими інформаційні ролики, що наочно продемонстрували про не обмежені можливості осіб з інвалідністю та висвітлили сім принципів універсального дизайну. Також були намічені плани продовження спільної діяльності і на базі інших судів України.

  Категорія: