Протягом кварталу Національна Асамблея осіб з інвалідністю України продовжила Конкурс міні-грантів в рамках Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» що реалізується в Україні UCP Wheels for Humanity (США) спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів.
Конкурс направлений на підтримку зайнятості та працевлаштування, розширення економічних можливостей осіб з інвалідністю, зокрема внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України та членів їх сімей як на відкритому ринку праці так і шляхом відкриття власного бізнесу.
Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.
За період з 1 липня по 30 вересня 2016 року на розгляд Грантового комітету конкурсу надійшло 66 заявок на надання міні-гранту, в т.ч. з пріоритетних областей реалізації проєкту: Донецької – 17, Дніпропетровської – 8, Київ та Київської область – 7, Харківської – 5, Вінницької – 3, Львівської – 3, з інших областей України – 23.
Серед бізнес-ідей, які подані на розгляд, запропоновано: пошиття та ремонт одягу; надання перукарських послуг та послуг манікюру, педикюру; вирощування квітів, грибів; проведення ремонтних робіт житлових приміщень; ремонт та діагностика автомобілів; вирощування тварин; консалтингові, юридичні, освітні послуги, тощо.
Критеріями відбору Грантовим Комітетом заявок на отримання міні-грантів були: коректність заповнення проєктної заявки; відповідність проєкту основній меті проєкту; актуальність проєкту; пріоритетність цільової групи; міра очікуваного покращення якості життя цільової групи; ефективне використання фінансових коштів: чіткість бюджету, цільове використання засобів, реалістичність і обґрунтованість витрат, наявність власного внеску заявника.
Грантовий комітет звертає увагу учасників, що частина поданих на розгляд заявок мала неповне та неякісне заповнення форми, відсутність належного обґрунтування потреби для чого потрібно це обладнання, не обраховані фінансові плани, не визначено місце реалізації бізнес-ідеї, завищена вартість обладнання або взагалі передбачалося придбати виключно витратні матеріали або товари для перепродажу.
Грантовий комітет відмічає активну участь у конкурсі міні-грантів учасників тренінгів з соціального підприємництва по відкриттю власної справи, які проводились НАІУ в рамках реалізації проєкту у мм. Вінниця, Львів, Дніпро, Краматорськ, Харків.
13 жовтня 2016 року Грантовий комітет конкурсу, розглянувши 66 поданих заявок прийняв рішення про часткову підтримку 18 проєктних заявок (список додається) на загальну суму близько 360000 грн. (~15000 $ США).
Серед підтриманих заявок 6 мають за мету створення та підтримку «сімейного бізнесу».
Відповідно до положення про конкурс міні-грантів рішення Грантового комітету з проєкту є остаточним і не може бути переглянутим. Його підстави не розголошуються.
До уваги переможців! З переможцями конкурсу, буде підписаний відповідний договір, зокрема договір позички (терміном на 6 місяців) з переходом права власності в майбутньому. На момент підписання договору позички переможці конкурсу в обов’язковому порядку повинні мати зареєстрований ФОП. В іншому випадку договір про надання міні-гранту Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України підписано не буде. Переможці повинні будуть надати всю фінансову звітність по завершенню реалізації проєкту згідно договору.
Учасники Конкурсу, заявки яких не було підтримано Грантовим комітетом, що оголошені 14 липня або 13 жовтня, можуть повторно брати участь у Конкурсі. Грантовий комітет залишає за собою право під час підведення підсумків наступних етапів конкурсу повторно розглядати їх заявки (у разі отримання Грантовим Комітетом звернення заявника на повторну участь у наступних етапах).
Національна Асамблея осіб з інвалідністю України висловлює подяку всім учасникам конкурсу міні-грантів та інформує, що в рамках проєкту «TEAM» Конкурс триватиме до 30 грудня 2016 року.
Запрошуємо всіх зацікавлених до тренінгів з соціального підприємництва та участі у конкурсі міні-грантів!
СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ
(за липень-вересень 2016 року)
Валерий Владимирович
2 група
Сергій Олександрович
батько дитини з інвалідністю
(сімейний бізнес)
Тетяна Борисівна
3 група
м. Підгірне
Олена Миколаївна
м.Мирноград
Валентин Костянтинович
м.Краматорськ
Олександр Вікторович
Новоград-Волинський
Сергій Олексійович
Олександр Миколайович
м. Святогірськ
Лінда Валеріївна
1 група
м. Павлоград
Микола Леонідович
м.Старобільськ
Оксана Іванівна
Рейнгольдівна
Остальцев Леонід Валерійович
2-х робочих місць у пі церії «ВетераноПіца»
Ірина Миколаївна
м.Селідово
Юрій Володимирович
Елен Євгенівна
м.Бахмут
Найближчим часом представники Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України зв’яжуться з переможцями Конкурсу у телефонному режимі для обговорення організаційних питань.
Бажаємо успіхів у відкритті та просуванні власного бізнесу!
Грантовий Комітет