Турбота про осіб з інвалідністю, ступінь їх соціальної захищеності та адаптації в суспільстві є одним з показників загального та етнокультурного розвитку держави.
Опікуючись дітьми-людини з інвалідністюми, держава створює соціумне середовище толерантності та сприйняття громадян з фізичними вадами до загальнонаціонального розвитку країни.
З цією метою в Україні створюються центри соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю. Завданням таких центрів є реалізація головних завдань, визначеними Законами України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”, “Про соціальні послуги” щодо забезпечення права дітей-осіб з інвалідністю на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл. Метою діяльності центрів є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та корегування порушень розвитку дитини з інвалідністю , навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільстві.
В м.Житомирі рішенням обласної ради від 15 грудня 2011 року №336 створено обласний центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю Житомирської обласної ради (м.Житомир, вул. Корабельна, 10). Також в місті функціонує центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю Житомирської міської ради (м.Житомир, вул. 1 Травня, 23). Подібні центри є на території всіх обласних центрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №80 “Про затвердження Порядку надання людини з інвалідністюм та дітям-людини з інвалідністюм реабілітаційних послуг” для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності отримувачу, що мешкає на території Корольовського району, або його законному представнику необхідно письмово звернутись до управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира, кім. 106 (пл. Польова, 8) та подати такі документи:
Додаткова інформація за телефоном 33-69-01.
Проходження реабілітації в центрі допоможе вихованцям не лише відчути, що вони потрібні суспільству, а й визначити, знайти своє місце, затвердитися в житті, стати щасливими в ньому.
Заступник начальника управління –начальник відділу з питаньпо справах осіб з інвалідністю і побутовогообслуговування пенсіонерів М. В. Ніколаюк
Житомирська міська рада