Прийняти у громадському закладі людину з інвалідністю, як особливого гостя. Таку акцію влаштували у Черкасах. Її ініціювала мати дівчини із ДЦП. Таким чином вона хотіла показати суспільству: таких людей не треба ігнорувати, а закладам – щоб ті не боялися їх приймати. Як зустрічали, бачила журналіст “5 каналу” Яна Лимаренко.
19-річний Іван Ковтун уперше в житті заїжджає у барбершоп. Хлопець має діагноз ДЦП і пересувається лише на візку. Раніше стрижку йому робила перукарка із соціальної служби, але зробити модну зачіску вона не могла. Доки Івану роблять зачіску, його мати пояснює, дуже зраділи, що салон запросив хлопця. АджЕ більшість закладів, за її ловами, просто бояться обслуговувати людей на візках.
Жінка говорить: “Їм дуже цікаво, коли їх звуть і безпосередньо у них запитують їхню думку, а не так до них звертаються – в третій особі. Часто їх просто не помічають”.
Іван став одним із перших учасників акції “Територія добра”. Її мета – показати суспільству, що люди з інвалідністю повноцінні і заслуговують на увагу. Тим часом, хлопець уже з новою зачіскою.
Хлопець каже: “У нашій державі ні один заклад не пристосований для людей з інвалідністю, як вважаєте, це нормально? Якщо держава не піклується, то повинні піклуватися інші, прості люди”.
Працівники барбершопу пояснюють, погодилися на участь в акції, щоб підняти настрій хлопцю, а хвороба ніяк не завадила спілкуванню.
“Молода людина, ми побалакали про політику, про все. Ну не знаю, теми розмови ніяк не відрізняються”, – ділиться барбер Юрій Павленко.
Станіслава з Анною у гості покликав заклад харчування. Станіслав каже, любить відвідувати різні заклади, але зазвичай вони не пристосовані для людей з інвалідністю.
Станіслав Кураса, гість закладу харчування, говорить: “Взагалі-то хочеться бути більше у соціумі з людьми, а не тільки в ресторан, хочеться поїхати нам і в театр, ще на якісь розважальні заклади”.
Ініціювала акцію Тетяна Новакова. Її дочка хвора на ДЦП і пересувається на візку. Жінка бідкається, людей з інвалідністю у суспільстві часто ігнорують, адже не знають, як з ними спілкуватися.
Тетяна Новакова, ініціаторка акції “Територія добра”, розповідає, чому організувала цю акцію: “Ми маємо цим людям розповісти, показати, що це нормально, що наші діти, наші дорослі діти вони мають такі ж потреби, як і вони. Що вони чудово орієнтуються в усіх галузях, що вони мають свої інтереси, свої потреби. Що це така форма існування, хтось, дякувати Богу, на ногах, а комусь менше пощастило”.
Тетяна рознесла листи з проханнями взяти участь в акції у 30-ть різних закладів, а відгукнулися лише 4-и з них. Проте, жінка не втрачає віру у добрих людей і запрошує інші заклади долучитися до ініціативи.
Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, “5 канал“