У рамках Декади сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС, hr-менеджери підприємств міста та району на засіданні HR-клубу, що відбулося на базі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, обговорили питання щодо особливостей проведення співбесід із особами з інвалідністю та застосування законодавства щодо їх працевлаштування.
Участь у засіданні взяли представники Будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» м. Кропивницького, ТОВ «Копілка», ТОВ «Цукрогідромаш», ТОВ «Вересень плюс», Кіровоградського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України», ТОВ «Український центр томотерапії», ТОВ «Агро Кар Україна», ТОВ «ДНК Груп», ТОВ «ТРК Портал», IT Develop corp, Express Solutionsу та ін.
До обговорення цього питання та надання hr-менеджерам роз’яснень щодо працевлаштування громадян з інвалідністю, виконання роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування цих громадян, фахівці відділу рекрутингу міськрайонного центру зайнятості запросили до участі у заході Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалiдів.
«Для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік», – зазначила Оксана Демченко, представник Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалiдів.
За виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці мають зиск у вигляді: уникнення штрафних санкцій, отримання дотації на створення робочих місць для працівників з інвалідністю, отримання можливості навчати працівників з інвалідністю за рахунок Фонду соціального захисту інвалiдів.
Акцентовано увагу й на тому, що існує і негативна сторона питання – це невиконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, в таких випадках роботодавці, які мають право приймати і звільняти з роботи, повинні сплачувати адміністративно-господарські санкції.
«Сума таких санкцій визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею» – повідомила О.Демченко.
Катерина Тирошко, менеджер з персоналу ТОВ «Вересень плюс» поділилася практичними навичками щодо порядку прийняття на роботу осіб з інвалідністю, облаштування робочих місць, забезпечення умов праці та інших соціально-економічних гарантій, передбачених законодавством.
Учасники засідання обмінялися досвідом з вищезазначених питань та отримали вичерпну інформацію про застосування законодавства відносно осіб з інвалідністю.
Я. Шевченко, заступник начальника відділу рекрутингу Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості
Кіровоградський обласний центр зайнятості