Хоббі-терапія: Як франківський “Карітас” підтримує молодь з інвалідністю

5 Грудня 2017
Друкувати цю новину

Як франківський "Карітас" підтримує молодь з інвалідністю

Виготовлені роботи реалізовують на благодійних ярмарках

В Івано-Франківську при благодійному фонді “Карітас” діють творчі майстерні для людей з інвалідністю. Туди щодня приходить молодь із вадами розумового розвитку. Їх тут майже півсотні. У кожного свої вподобання: шиють, працюють у столярні та доглядають за квітами. Про хобі, яке перетворюється на терапію, читайте та дивіться далі.

Наталія Голубенко найдужче любить поратися у теплиці. Найкращі квіти для неї – це фіалки. А от Олег Раджук зізнається: віддає перевагу столярні.

“Я тут зараз як в теплиці, то я пшикаю вазони. А так то я в столярці працюю. Мені тут подобається ходити. Я капітан команди по футболу”, – каже Олег.

У столярні тим часом працює інша група. Виготовляють підставки для календарів. Для них це не лише улюблене хобі, а й своєрідна терапія.

“Їм цікаво, тому що вони навіть просять, питають, чи буде майстерня наступного разу, питають, коли я вихідний. Вони хочуть приходити сюди і працювати, їм подобається”, – розповідає працетерапевт Олександр Некраш.

У творчих майстернях працюють двоє синів Наталії Годованець. Одному – 27, іншому – 21. Жінка каже: заняття їм дуже допомагають.

“Вони тим живуть, це їхнє життя. І їм це дуже йде на користь. В своєму оточенні, їх тут ніхто не ображає. І вони дуже хочуть сюди ходити. Вони як не йдуть сюди, то вони кричать, що вони йдуть. Бо він мусить піти, бо в нього там робота. Він має там рамки робити”, – каже Наталія.

Творчі майстерні діють від понеділка до п’ятниці. Головна мета занять – максимально розвинути здібності кожного учасника.

“Ми стараємося індивідуально підходити до кожного. І шукати, в кого які якості більш розвинені. Одні в нас краще вишивають, одні в нас краще шиють, одні краще працюють з деревом. Для них це є дуже корисно, адже вони називають наш центр своєю роботою. Тобто, вони вважають, що приходять сюди як на роботу. І попри все те, для них це не є обтяжливим”, – зазначає керівник Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку Надія Чучук.

Виготовлені роботи реалізовують на благодійних ярмарках. За вторговані гроші частково покривають харчування та дозвілля учасників майстерень.

5 канал

  Категорія: