З 1 вересня при будівництві станцій метро мають обов’язково передбачатися туалети для пасажирів

З 1 вересня при будівництві станцій метро мають обов’язково передбачатися туалети для пасажирів
4 Червня 2019
Друкувати цю новину

З 1 вересня 2019 року в дію вступають оновлені ДБН щодо проєктування метрополітенів. Новими нормами передбачено обов’язкове влаштування санвузлів для пасажирів на вході/виході зі станцій при їх новому будівництві або реконструкції.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Туалетам в метро бути! Вже з 1 вересня при проєктуванні нових станцій метро або при проведенні їх реконструкції мають обов’язково передбачатися туалети для пасажирів. Вони мають розміщуватися на вході/виході зі станцій. Це оптимальне розміщення, яке з технічної точки зору можливо робити у нас і це буде зручно для людей”, — сказав він.

Парцхаладзе розповів, що сьогодні у чинних ДБН “Споруди транспорту. Метрополітени” відсутня норма щодо проєктування громадських туалетів для пасажирів. Він навів приклад багатьох країн Європи, зокрема, Франції, Великобританії та Австрії, де відповідна практика розміщення громадських туалетів при вході на станціях розповсюджена та успішно діє. “Ми врахували думку громадськості, адже навколо цього питання було завжди чимало обговорень. Тим паче що як і в Європі, так і в Україні є вдалі приклади такого впровадження, наприклад, харківське метро”, — додав заступник Міністра.

Згідно з новими ДБН, під час нового будівництва та реконструкції повинні передбачатися санвузли у межах вестибюля станції, тобто, на вході/виході до них. Санвузли мають обов’язково бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їх проєктування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН “Громадські будинки та споруди” та ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”.

У складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках, відповідно до нових ДБН, санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.

Нові ДБН розроблені ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій” на заміну чинних наразі ДБН з 2010 року. Нові норми опубліковані і вступають в дію з 1 вересня 2019 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

З 1 вересня при будівництві станцій метро мають обов’язково передбачатися туалети для пасажирів

Мінрегіонбуд

  Категорія: