Непрацюючі громадяни, які постійно доглядають за людьми похилого віку чи дітьми з інвалідністю, можуть отримувати грошову допомогу
Правду кажучи, в масштабах сьогоднішніх цін на продукти, ліки та комуналку – це зовсім невеликі гроші, але ж якась копійка в допомогу.
Як нагадує мешканцям Херсонщини головний спеціаліст відділу державних допомог і житлових субсидій департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Наталія Дудка, особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, нездатним до самообслуговування (крім осіб, що обслуговуються соцслужбами), призначається щомісячна компенсаційна виплата. Ця виплата й покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Розмір компенсації визначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2017 році це: з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні) у таких розмірах:
Пенсіонерам (які досягли пенсійного віку за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») та особам з інвалідністю, що надають соцпослуги, компенсація призначається в зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У 2017 році це: з 1 травня – 1312 гривень, з 1 грудня – 1373 гривень.
Щоб оформити компенсацію, фізособі, яка надає соціальні послуги, необхідно подати такі документи: заяву про згоду надавати соцпослуги, паспорт, висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соцпослуги, копію трудової книжки, заяву про надання згоди на проведення перевірки персональних даних.
Надаються документи й особою, яка потребує надання соціальних послуг. Їй також треба надати висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду (за винятком осіб з інвалідністю I групи, інвалідність яких установлена безстроково). Якщо соціальні послуги стосуються дитини, тоді також потрібно надати копію свідоцтва про народження дитини.
За призначенням такої компенсації треба звертатися в органи соцзахисту населення за місцем проживання людини, якій надають соціальні послуги.
Херсонці