Гендерна політика через лінзу інвалідності

Гендерна політика через лінзу інвалідності
22 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю в статті 6 «Жінки з інвалідністю» визнає, що «жінки з інвалідністю та дівчата з інвалідністю піддаються множинній дискримінації» і у зв’язку з цим держави – учасниці мають вжити «заходів для забезпечення повного й рівного здійснення ними всіх прав людини і основоположних свобод». Після підписання та ратифікації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю держава Україна взяла на себе дані зобов’язання і повинна їх виконувати.

15-16 жовтня 2020 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжила проведення тренінгів з метою підвищення професійного зростання жінок з інвалідністю у відстоюванні своїх прав, боротьбу з гендерними стереотипами  та  бар’єрами в питаннях  інвалідності;  сприяння посиленню участі жінок з інвалідністю в процесі прийняття рішень на національному та місцевому рівнях;  навчанню  проведення  адвокаційних кампаній, здійсненні моніторингу  виконання  Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм  дискримінації щодо жінок. В якості тренерок було залучено досвідчених експерток: Байду Ларису (НАІУ), Руденко Марину (експертку з гендерних питань), Павлову Євгенію (керівницю  Всеукраїнської Фундації «Захист прав дітей»).

У другій групі онлайн – тренінгу «Гендерна політика через лінзу інвалідності» взяли участь представниці 10 регіонів України, а саме: м. Києва та Київської, Львівської, Вінницької, Полтавської, Донецької, Івано-Франківської, Сумської, Чернігівської, Запорізької та Одеської областей.  Серед них громадські активістки/ лідерки регіонів, членкині обласних і міських Комітетів доступності, членкині громадських організацій осіб з інвалідністю, тренерки з питань інвалідності, ті які мають досвід правозахисної діяльності і ті, які тільки починають робити перші кроки в адвокаційних кампаніях. Окремо слід відмітити на тренінгу потужну і активну команду представників Українського товариства глухих, а доступність до отримання інформації для них забезпечували протягом двох днів три перекладача жестової мови Винницької обласної організації УТОГ.

Учасниці ділилися власним досвідом, приймали участь у дискусіях. Наприкінці заходу модераторкою заходу Ларисою Байдою було  поставлено цікаве питання перед всіма учасницями: «Яка одна тема зможе об’єднати і буде актуальною для всіх жінок України, в тому числі з інвалідністю?».  В результаті, учасницями було надано декілька пропозицій для розгляду наших експертів.

Захід було проведено в рамках реалізації проекту «Різноманіття. Рівність. Єдність», в якому НАІУ виступає тематичним партнером глобальної ініціативи «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд (УЖФ) за підтримки Уряду Канади. Також, даний тренінг є внеском НАІУ у проект «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку» на виконання якого надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету.

Слідкуйте за інформацією на офіційному сайту НАІУ і чекаємо вас на наших  наступних заходах.

 Олена Поліщук,  менеджерка проєкту

  Категорія: