Доступність виборчих дільниць в Миколаївській області: серед перевірених спостерігачі ОПОРИ не знайшли жодної повністю доступної – «Гость дня» Дмитро Баштовий

Доступність виборчих дільниць в Миколаївській області: серед перевірених спостерігачі ОПОРИ не знайшли жодної повністю доступної – «Гость дня» Дмитро Баштовий
20 Серпня 2020
Друкувати цю новину

У липні цього року Громадянська мережа ОПОРА провела моніторинг доступності виборчих дільниць в Миколаївській області, за час якого була перевірена 21 дільниця.

І жодна не може вважатися доступною для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Про це в студії Інше ТВ розповів «Гость дня» координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.

Як розповів Д.Баштовий, в процесі моніторингу доступність виборчих дільниць оцінювалась на основі критеріїв, надісланих ЦВК до Кабінету Міністрів України.

«Ми моніторили шлях, який виборець повинен подолати до виборчої дільниці, потім – у самій виборчий дільниці, і шлях від входу в приміщення до зали, де виборець повинен робити своє волевиявлення. Ми здійснювали в Миколаївській області моніторинг по 21 виборчий дільниці (була спеціальна вибірка – дільниці відрізнялись як кількістю виборців, так і місцем розташування – місто, район). Моніторинг показав, що з цих 21 дільниці жодної немає доступної, а 4 взагалі недоступні», – сказав Дмитро Баштовий.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області, недоступними були названі дільниці, які розташовані на другому поверсі приміщень (такі дільниці виявили в Южноукраїнську, селі Маліївка Березнегуватського району). А, наприклад, дільниця в селі Григор’ївське Вознесенського району взагалі знаходиться в аварійній будівлі (в сільській раді спостерігачів ОПОРИ запевнили, що вона буде перенесена).

Всі інші промоніторені дільниці були названі малодоступними. Хоча вони знаходяться на першому поверсі, у них є недоліки: тільки на одній дільниці був нормативний пандус (з кутом нахилу 8-10°, з дворіневими поручнями, з неслизьким покріттям), на дільницях не було тактильної плитки, яка потрібна для людей з сенсорними порушеннями, тільки на одній дільниці були світловідбивні елементи на сходах, жодна санітарно-гігієнічна кімната на дільницях не пристосована для людей з інвалідністю. До того ж, територією біля дільниць важко пересуватися й здоровій людині, не кажучи про маломобільні групи населення. Адже на дільницю може прийти не тільки людина з інвалідністю, але й людина похилого віку, мама з дитиною в візочку, людина з тимчасовим захворюванням (на милицях і т.п.).

«Якщо звернутися до Виборчого кодексу, то до 2025 року є зобов’язання органів місцевого самоврядування облаштувати всі виборчі дільниці відповідно до доступності для людей з інвалідністю. Коли ми об’їжджали, ми зустрічались з міськими головами, з головами ОТГ, наголошували на цьому, і більшість людей не знало про цю норму. На вирішення цієї проблеми потрібен фінансовий ресурс і бажання. Але, скажу відверто, у місцевому самоврядуванні сподіваються на якусь державну підтримку. Наскільки держава тут буде відігравати роль – подивимось», – сказав Дмитро Баштовий.

Джерело

  Категорія: