Доступність Києва для маломобільних груп населення поліпшать за кількома напрямами

Доступність Києва для маломобільних груп населення поліпшать за кількома напрямами
10 Квітня 2019
Друкувати цю новину

5 квітня в приміщенні КМДА під головуванням заступниці голови КМДА Марини Хонди відбулось засідання міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури за участі Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, членів комітету, до складу якого входять і члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

За підсумками засідання міського комітету цього року низка комунальних об’єктів Києва стане доступнішою для маломобільних київлян та гостей столиці.

Зокрема, особливу увагу буде приділено об’єктам транспортної інфраструктури столиці. Серед іншого, потреби осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення мають врахувати під час масштабної реконструкції Вокзальної площі поруч із Центральним залізничним вокзалом Києва, розпочати яку заплановано цьогоріч.

«Це візитівка столиці. Площу щодня перетинають сотні тисяч киян та гостей міста. Тому тут усе має бути продумано для зручності маломобільних громадян», – наголосила Марина Хонда.

Також інтереси осіб з інвалідністю, що пересуваються на візку, візьмуть до уваги під час реконструкції та благоустрою таких залізничних об’єктів, як платформи станцій: «Київ-Волинський», «Борщагівка», «Святошин», а також зупинки швидкісного трамваю «Гната Юри», що теж заплановані на поточний рік.

Марина Хонда також звернула увагу членів комітету на те, що з 1 квітня 2019 року в Україні набули чинності нові будівельно-архітектурні норми законодавства, що дозволяють вимагати від виконавця робіт врахування потреб осіб з вадами зору при зведенні, реконструкції чи благоустрою будівель та публічного простору.

У КМДА також відпрацьовують механізми ефективного контролю виконання рішень комітету. Зокрема, розглядається можливість запровадження посади представника урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю. А в Департаменті соціальної політики КМДА розробляють проєкт рішення про створення окремого комунального підприємства, одним із напрямів діяльності якого буде аудит доступності київських комунальних об’єктів для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Прийнято рішення ноебхідності активізувати діяльність районних комітетів доступності, для цього запропоновано членам комітету за місцем проживання або роботи взяти шефство над районними комітетами. Адже забезпечення доступності починається з будинку, вулиці, мікрорайону саме у найближчому оточенні місць проживання, роботи, дозвілля та отримання послуг.  Для контролю за проведенням робіт з реконструкції  вулиць заплановано робочу нараду під керівництвом в.о. керівника департаменту транспортної інфраструктури Шпильового за участю інженерів та представників районних ШЕО що здійснюють ці роботи.

Нагадаємо, що у столиці збільшено фінансування розвитку дорожньої інфраструктури, житлово-комунального господарства та освіти. Про це раніше повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.  За його словами: «Найбільші додаткові асигнування направляються на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти об’єктів у сфері житлово-комунального господарства – 378,0 млн грн, культури та мистецтва – 190,3 млн грн, освіти – 150,8 млн грн, а також дорожньо-шляхової мережі на 116 млн грн».

  Категорія: