Доступні гінекологічні послуги ‒ жителькам Полтавщини!

Доступні гінекологічні послуги ‒ жителькам Полтавщини!
27 Червня 2022
Друкувати цю новину

Незалежно від національності, фізичного стану, інвалідності, сексуальної орієнтації і т. д., доступність до якісних гінекологічних послуг ‒ це питання, що стосується КОЖНОЇ жінки! Це гасло стало головним для адвокаційної кампанії, яку спільно реалізують Національна Асамблея людей з інвалідністю України (далі ‒ НАІУ)  за  підтримки Українського Жіночого Фонду.

Комусь може здатися, що про гінекологічні послуги та їх доступність під час війни думати не зовсім доречно, що є більш суттєві та нагальні потреби. Але ні, ми думаємо про відновлення нашої країни, про мирне життя. Тому ‒ продовжуємо!

Універсальне гінекологічне крісло для жінок з інвалідністю придбали в рамках реалізації адвокаційної кампанії «Доступні гінекологічні послуги для кожної» у співпраці з регіональною представницею НАІУ в Полтавській обл., головою громадського об’єднання «Полтавська міська організація осіб з інвалідністю «Віра» (далі ‒ ГО «Віра») Іриною Твердохліб. Крісло було придбано для диспансерного відділення гінекології Полтавського обласного онкологічного диспансеру Полтавської обласної ради. Це вдалося зробити завдяки фінансовій підтримки  DWF Foundation,  який «створює можливості для людей вірити, надихати та змінюватися» в багатьох країнах світу.

Якість та зручність нового гінекологічного крісла перевірили жінки, що мають тяжкі порушення опорно-рухового апарату, у тому числі, які пересуваються на кріслах колісних. Під час такого практичного випробування директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Петрович Лисак, головний лікар онкодиспансера Орест Ярославович Вовк, заступниця директора медичного з медсестринства Лілія Володимирівна Федорів та присутні лікарі теж змогли переконатися, що це медичне обладнання дійсно набагато функціональніше та зручніше у використанні ‒ як для пацієнтів, так і для лікарів.

            Ірина Твердохліб, голова ГО «Віра»:

Приємних емоцій щодо цього універсального гінекологічного крісла — дуже багато. І не лише у мене. Одна з жінок сказала, що це дуже важлива кампанія, адже кожного разу, коли їй потрібно було проходити огляд у гінеколога, це була просто психологічна трагедія, бо це було пов’язано з явною небезпекою як для неї, так і для лікарів. Вона не пересувається на кріслі колісному, але має серйозні порушення опроно-рухового апарату. То що вже казати про емоційний стан жінок та дівчат, які потребують більш суттєвої сторонньої фізичної допомоги для огляду на гінекологічному кріслі? Зі свого особистого досвіду та при спілкуванні зі своїми колежанками точно знаю, що на жаль, наша категорія звертається до гінеколога тоді, коли в цьому є нагальна потреба, а не ніяк не для профогляду.

            Найсуттєвіша причина ‒ фічна недоступність. Саме тому, що керівництво лікарні постійно працює над покращенням умов доступності свого медичного закладу було вирішено, що такі зусилля треба підтримувати.

            Дякуємо адвокаційній кампанії «Доступні гінекологічні послуги для кожної» та Національній Асамблеї людей з інвалідністю України!

            Також щиро дякую моїм колежанкам, які випробували універсальне гінекологічне крісло ‒ Аллі Лісовенко, Оксані Гребенюк, Лілії Демиденко, Ірині Підпригорі.

Ми, в свою чергу, вітаємо мешканок Полтавщини з чудовою новиною, адже досвід усіх, хто зіштовхнувся з будь-якими формами раку, невблаганно говорить, що чим раніше виявлено онкологічне захворювання, тим більшими є шанси на його успішне лікування. І саме тому ‒ універсальні гінекологічні крісла повинні бути у кожній лікарні, у кожному куточку України.

Усі жінки, в тому числі з інвалідністю, мають право та заслуговують на доступні гінекологічні послуги, повагу й дотримання їхньої гідності в цьому питанні.

Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе Національна Асамблея людей з інвалідністю України. 

  Категорія: