Доступ до медичної допомоги у ЄС

Доступ до медичної допомоги у ЄС
27 Квітня 2022
Друкувати цю новину

Люди, які прибувають з України, повинні сповна отримувати допомогу у випадку захворювань та користуватися державними системами охорони здоров’я держави-члена, що їх приймає. Українські медичні працівники можуть відігравати ключову роль у задоволенні цих нових потреб, якщо їхню кваліфікацію буде швидко підтверджено.

Якщо вам надано тимчасовий захист, ви матимете доступ до медичної допомоги у вашій державі-члені. Тому, як тільки ви зареєструєтеся та отримаєте дозвіл на тимчасове проживання, приймаюча держава-член запропонує вам доступ до своєї системи охорони здоров’я.

Якщо державна система охорони здоров’я приймаючої держави-члена надає вам повне страхування, ви також матимете право отримати Європейську картку медичного страхування, яка надасть вам право на необхідне медичне лікування під час тимчасового перебування в іншій державі-члені.

Спеціалізоване стаціонарне лікування

Для забезпечення спеціалізованого шпитального лікування та догляду за тими, хто потребує термінової допомоги, Єврокомісія:

  • Створила механізм солідарності для медичних перевезень в ЄС прибулих і переміщених осіб з держав-членів, що межують з Україною. Для них уже підготовлено 10 000 ліжок.
  • підтримує доступ до планових щеплень для дітей, які матимуть пріоритет, а також до заходів спрямованих на розвиток охорони та підтримки психічного здоров’я для тих, хто тікає від війни.

Страждають рідкісними захворюваннями або знаходяться в складному стані

24 Європейські довідкові мережі (ERN) з рідкісних і складних захворювань об’єднані на підтримку всіх українських пацієнтів. ERN спеціалізуються на діагностиці та лікуванні рідкісних/дуже рідкісних захворювань майже в усіх галузях медицини, включаючи рідкісний рак.

1600 ERN експертних центрів знаходяться в понад 300 лікарнях ЄС, які загалом розповсюдженні на більшість або всі країни ЄС (включаючи сусідню Україну) та Норвегію. ERN зобов’язується створити центр для пацієнтів з рідкісними захворюваннями в Україні та за її межами.

Для отримання додаткової інформації та вказівок, зверніться до веб-сайту нижче.

Інформація від національних міністерств та агенцій охорони здоров’я

Країна Посилання
Австрія Інформація про доступ до медичних послуг та медичного страхування

Гаряча лінія +43 1 2676 870 9460

Болгарія Національний портал для постраждалих від вторгнення в Україну
Данія Управління охорони здоров’я Данії
Ірландія Національний офіс імунізації
Італія Міністерство охорони здоров’я
Польща Міністерство охорони здоров’я
Словенія Національний інститут громадського здоров’я

 

Документи

  Категорія: