Допомагати іншим

Допомагати іншим
24 Березня 2023
Друкувати цю новину

Допомога людям, котрі отримали інвалідність, має кілька різновидів і аспектів. І один з них, напевно, найцінніший – це допомога від інших людей, котрі отримали інвалідність набагато раніше і тепер діляться своїм досвідом. І цю допомогу отримала Юлія (ім’я змінено з етичних міркувань). Під час одного з масованих ударів по Україні вона втратила зір і частину здоров’я. Про момент поранення, коли у напівпідвальне приміщення у центрі маленького містечка залетіла ракета, Юлії не хочеться згадувати. Був страх, була темрява. Темрява залишилася, проте страху тепер набагато менше. У житті жінки з’явилася людина, котра сама вже багато років живе із втратою зору. Живе і допомагає іншим незрячим – порадами, досвідом, знаннями та просто теплим словом.

Її звуть Олеся. Олеся Перепеченко. Вона тифлопедагог та тренер – реабілітолог. Майже 9 років вона – виконавчий директор громадської спілки «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» та вже 7 років – тренер-реабілітолог «Інваспорту». Під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Олеся одразу долучилася до організації евакуації потребуючих як у інші, більш безпечні куточки України, так і закордон.

А нині Олеся – кейс-менеджерка проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» (SRSHS), який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum), що спрямований на зміцнення системи надання реабілітаційних послуг.

Через три місяці після травми Юлія вже має тростину і поступово вчиться нею користуватися і вже має плани на майбутнє. Поради та інша допомога від Олесі у рамках проєкту стали для жінки безцінними. Завдяки цьому міжнародному проєкту і участі в ньому таких небайдужих людей, як Олеся, людям з інвалідністю, зокрема, незрячим, стає набагато легше пережити і саме вторгнення російських військ в Україну, і його наслідки.

***************
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агент-ства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчан-ня JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальніс-тю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.