До дослідження з питань виконання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю» залучать дітей з особливими потребами

До дослідження з питань виконання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю» залучать дітей з особливими потребами
29 Січня 2016
Друкувати цю новину

До дослідження з питань виконання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю» залучать дітей з особливими потребамиНауково-методичний центр інклюзивної освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка спільно з Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» розпочинає дослідження з питань виконання Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю», а саме: статті 7 «Діти-інваліди», статті 11 «Ситуації ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації», статті 24 «Освіта».

Дослідження проводиться за методикою, розробленою спільно з організацією Enabling Education Network (EENET), Велика Британія, і передбачає проведення фокус-груп із педагогами та керівниками інклюзивних навчальних закладів, батьками дітей з особливими освітніми потребами, представниками місцевих громад тощо. Особливістю проведення дослідження буде залучення самих дітей з особливими освітніми потребами, що відповідає статті 7 Конвенції: «діти з інвалідністю мають мати право висловлюватися з усіх питань, які впливають на їхнє життя».

Представники EENET не лише беруть участь у розробленні плану та методології дослідження, а й у підготовці фасилітаторів та в проведенні пілотної фокус-групи. У рамках дослідження планується проведення чотирьох фокус-груп у містах Вінниця, Львів, Одеса і Сєверодонецьк, а також заключного круглого столу в Києві.

Проведення першої фокус-групи відбудеться 29 лютого в місті Вінниця.

Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

ПедПреса

  Категорія: