Напередодні міжнародного дня Білої тростини, 13 жовтня, Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» спільно з Національним театром ім. М. Заньковецької організовує мистецько-пізнавальну акцію під назвою «За кулісами театру…» для незрячих дітей віком від 7 років. Акція розпочнеться о 17.00 біля службового входу до театру ім. М. Заньковецької.
Дітвору знайомитимуть з оркестровою, «покажуть» музичні інструменти, зокрема, звучання кожного конкретного інструмента, ознайомлять з гримерними і підготовкою акторів до вистави, а також зі сценою.
«Організувати зустріч з театром за кулісами і провести знайомство з музичними інструментами оркестру люб’язно погодились головний диригент театру Богдан Мочурад і актриса Олександра Бонковська. Обоє мають тривалий досвід спілкування з незрячими завдяки проєкту «Відчинилося життя», що існує з 2008 р., а тому добре усвідомлюють важливість такої акції. Адже сліпонароджені діти мають чималу частку знань про оточуючий світ формалізованими: вони оперують поняттями, не маючи змоги прикласти їх до конкретних речей. Для незрячих брак зорової інформації компенсовують вербально, тобто описами чи оповідями, але, не маючи змоги потримати в долонях той чи інший предмет, отримані вербальні знання часто виявляються формальними, не прикладними», – розповідає Оксана Потимко, виконавчий директор Львівського осередку ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ».
Організатори вірять, що така акція буде цікавою, корисною і позитивно вплине на подальший розвиток незрячої малечі.
Львівська міська рада