В Україні 16 дітей з інклюзивної онлайн-кіношколи створять альманах із восьми короткометражних документальних фільмів, де розкажуть історії родин з дітьми з порушенням слуху.
Про це повідомили учасники ГО «Зростаймо Здорові» на пресконференції в Укрінформі на тему «Початок культурно-мистецького проєкту «Інклюзивна кіношкола «КІНОТИ».
«16 дітей з різних областей України: Запорізької, Дніпровської, Харківської, Сумської, Хмельницької та Києва пройдуть інклюзивну онлайн-кіношколу та створять альманах із восьми короткометражних документальних фільмів, де розкажуть історії родин з дітьми, що не чують. У кіношколі відомі українські кінематографісти допоможуть дітям здобути унікальний досвід саморозвитку, інтеграції в суспільство та толерантності», – йдеться в повідомленні проєкту.
За словами його художнього керівника, режисера Сергія Лисенка, метою проєкту є привернути увагу суспільства до проблем дітей з порушенням слуху через створення ними повноцінного кінопродукту.
«Ми дуже хочемо, щоб ці історії почув світ. Щоб не тільки діти отримали навички відеомонтажу, роботи зі звуком, у кадрі, зі світлом, з текстом – тобто повноцінного процесу створення короткометражного документального фільму, а й суспільство побачило б ці історії, та був би відгук», – зазначив він.
Як розповіла керівниця проєкту «КІНОТИ» Ірина Лисенко, це вже другий такий інклюзивний проєкт за останній час.
«Торік ми успішно провели інклюзивний театр «Почути світ» і показали виставу, де наші діти були у головних ролях. Вже багато років ми як громадське об’єднання проводимо реабілітаційні табори для дітей після слухо-імплантаційного протезування. Ми вчимо дітей говорити», – зазначила вона, нагадавши, що, за даними ВООЗ, глухота посідає третє місце серед найпоширеніших патологій після хвороб серця та цукрового діабету.
За словами організаторів, фільми в рамках проєкту діти створюватимуть впродовж серпня-вересня цього року. Альманах презентують 19 вересня в онлайн-кінотеатрі.
Культурно-мистецький проєкт «Інклюзивна кіношкола «КІНОТИ» здійснюється за підтримки державного Українського культурного фонду. ГО «Зростаймо Здорові» – батьківське об’єднання дітей з інвалідністю по слуху – 6 років допомагає дітям після операцій слухо-імплантаційного протезування. Реабілітуватися завдяки цій допомозі змогли понад 150 дітей з усієї України.
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ
Джерело